ganglioni inghinali mariti vizibil.

19-11-2013
udarmicu
Nu este medic/terapeut
udarmicu
Buna seara, acum am observat ca in partea dreapta am 3 ganglioni inghinali mariti vizibil adica se vede umflatura comparativ cu partea stanga unde nu este nimic anormal.Tin sa precizez ca am si un fel de scurgere urat mirositoare, nu am mancarimi si nici dureri de doual zile ma dau cu clotrimazol ca am avut si 2 cosulete la baza penisului mivi care le-am spart, erau pline cu lichid si acum am pus clotrimazol, aproape vindecate.Tin sa precizez ca ganglionii sunt putin durerosi si ma cam sperie.Ce e de facut, ce fel de analize, o recomandare am 30 de ani 180.55kg.Va multumesc
6 comentarii
0
20-11-2013, ora 00:44
bia1
Nu este medic/terapeut
bia1
bubitele alea de care povestesti tu pot fi cauzate de virusul herpes...este prima data cand iti apar? ai avut contact sexual recent?...ganglionii infectati arata o infectie in corp...nu te mai trata de capul tau si mergi la un medic...din descrierea ta eu as incepe cu un cabinet de dermato-venerice.sanatate.
0
20-11-2013, ora 06:35
udarmicu
Nu este medic/terapeut
udarmicu
Da este prima data cand imi apar.Am fost chirurgie astazi sa ma vada un chirurg si a palpat, m-a intrebat daca nu sunt lovit pe piciorul drept dupa care i-am aratat o vanataie care o am undeva intre zona inghinala si genunchi si a dat vina intr-un fel pe ea.Nu m-a intrebat de altele, contact sexual etc.Primul lucru dupa palpare a inceput sa caute pe picior e gen ceva leziune dupa care i-am aratat vanataia care este mare cat un ou de gaina.Spre dupa masa m-am dus la medicul de familie.Care l-a palpare m-a intrebat, scurgeri sau mancarimi sau contact sexual sau usurimi la urinat.I-am zis despre cele doua basicute care le-am spart acum o sapt, si mi-a zis ca rau am facut ca le-am spart si ca era bine sa le fi lasat sa coaca, In fine sau nu mi-a dat antibiotic si brufen.Antibioticul am zis ca nu-l incep pana nu ma duc maine si la un dermato.Daca aveti alta idee analize, etc sunt dispus sa le fac pt ca si asa trec printr-o perioada nasoala pshihic si orice sfat mi-ar fi de ajutor.Va multumesc
0
20-11-2013, ora 19:13
udarmicu
Nu este medic/terapeut
udarmicu
Am fost la dermato, inca nu se poate pronunta asupra unui diagnostic, maine dimineata trebuie sa merg la analize sa vada "exact " de unde provine "infectia" nici eu nu stiu ce sa mai zic.Tot incerc sa ma gandesc.Pe picor, disconfortul asta de nu pot sa ma ating pe piele, zici ca m-a frecat pantalonii asa e senzatia.Posibil sa se inflamat din cauza asta sau din cauza asta sa simt eu asa pe picior??poate a mai patit cineva, oricum disconfortul il am de ceva vreme 2-3 sapt posibil si ganglionii sa fi fost inflamatii si sa nu bag de seama?nu stiu sunt derutat complet.Sunt si panicos si ipohondru.Acum fac tratament cu Eficef 200.Asta pana vor iesi analizele.Ce analize trebuie sa fac?, daca stie cineva??multumesc!!
0
20-11-2013, ora 19:14
udarmicu
Nu este medic/terapeut
udarmicu
De ieri am luat brufen dar nimic..tot asa
0
24-11-2013, ora 21:37
udarmicu
Nu este medic/terapeut
udarmicu
revin cu informatii poate ma ajuta cineva ca vad ca vb singur pe-aici:)
Am facut analizele de sange inclusiv HIV Sifilis si Hepatita A, B negative toate
Am fos la 4 doctori 4 diagnostice deci nu stiu unde sa ma mai duc momentan fac tratament pt infectie urinara.
Din analize reiese ca:
Monococite 10.2% -- 1 - 9% valori de referinta
Creatina Serica 1.36 -- 0.7 - 1.3 mg/dl
VSH 2

Si cele de urina arata asa:
UBG Normal 1 mg/dL
BIL 1+ 1mg/dL
KET+- 5mg/dL
BLD 3+ =Ca200Ery/uL
PRO 2+ 100mg/dL
NIT Neg
LEU +- Ca15 Leu/uL
GLU Neg
SG =1.030
pH 6.0
Cel din urma doctor a spus ca reiese o infectie urinara din analizele de urina
Vineri mai astept un raspuns la o bacterie, tot pe cale sexuala am facut analizele vineri
Maine am zis ca imi iau inima in dinti si ma duc si la un medic oncolog sa vedem el ce zice, eu sunt stresat maxim pe treaba asta.Daca se indura cineva sa-mi raspunda si se pricepe il rog frumos.Multumesc
0
07-02-2017, ora 19:46
piciuvw
Nu este medic/terapeut
piciuvw
Ce ai mai facut? Care a fost rezultatul pana la urma?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:

Mai multe informații despre: Granulomul inghinal

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: