Ganglioni limfatici umflați mereu

07-06-2017
lavinia27
Nu este medic/terapeut
lavinia27
Bună seara, am 18 ani și de ceva ani am mereu ganglionii limfatici umflați, mă deranjează când sunt răcită, bineînțeles, în rest, doar când înghit în sec, totuși nu mi se pare normal ca mereu să am "roșu" în gât. Pe la 15, 16 ani aveam dureri de picioare și încheieturi, mai ales dacă mergeam pe jos, mă dureau rău picioarele. Am fost la medicul de familie și mi-a dat să fac niște analize, mi-a ieșit ASLO mărit și carență de calciu, la îndrumarea medicului de familie am făcut 6 luni tratament cu Moldamin, durerile au dispărut, ASLO a scăzut, ultimele analize le-am făcut în februarie, unde mi-a ieșit iar lipsa de calciu, nu știu cum să scap, am și pe unghii pete albe, nu știu cum să le numesc, dar se zice că sunt din cauza lipsei de calciu, P-LCR scăzut, nu știu exact ce înseamnă, LYM la fel, tot scăzut și NEU crescut. Am făcut și urocultură și biochimie(urină) și au ieșit toate ok. Pentru a identifica infecția produsă de streptococi, am făcut exudat faringian și nazal, dar au ieșit negative, totuși de ce nu am ganglionii normali, ce ar trebui să fac, cumva știu că ar fi o infecție, dar unde? Chestia asta ascunde o boală sau e pur și simplu o sensibilitate? Mulțumesc!
1 comentarii
0
07-06-2017, ora 10:27
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
consult stomatolog si ORL
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.