ganoderma

18-02-2010
sandrada
Nu este medic/terapeut
sandrada
buna.a folosit cineva ganoderma de la dacia plant?.vreau sa stiu si eu daca este util acest tratament ptr anxietate, stress, tensiune pe fond de stress, atacuri de panica.are ceva reactii secundare sau contraindicatii???...am tot citit pe net despre acest produs dar poate-mi vb si mie cineva de el dupa ce l-a folosit si a simtit ceva anume...multumesc!
3 comentarii
0
18-02-2010, ora 18:24
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Cele mai eficente remedii naturiste pt. problemele descrise mai sus sunt remediile homeopate. Exista
cateva remedii homeopate cu care se pot tine in frau si vindeca astfel de probleme.
Cu plante si ciuperci este mult mai greu, desi posibil dar ele nu sunt studiate de nimeni si nu se stie cui si cand i se potrivesc, sunt date dupa ureche.
0
20-02-2010, ora 01:20
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Hello!

Ganoderma, aşa numita ciupercă Reishi, este considerată a fi un panaceu, un remediu care susţine toate funcţiile organismului şi care poate fi folosit ca tratament complementar în foarte multe afecţiuni sau ca agent de prevenţie a multor afecţiuni. Ganoderma este utilă şi pentru detensionare, destresare, revigorare psihică. Are efecte anxiolitice, chiar antidepresive, dar nu observabile într-un timp scurt, ci după minim 3 luni de administrare continuă. Este foarte indicată în tratarea unor forme de cancer, datorită conţinutului bogat de germaniu organic. Contraindicaţii nu are, însă, în cazul unor afecţiuni cronice (diabet, de exemplu), se recomandă ajustarea dozei de către un medic terapeut.
Cel mai eficient produs de pe piaţă (produs care conţine Ganoderma) este cel comercializat de firma canadiană Organika (mai multe detalii puteţi citi accesând acest link - ----------*

Toate cele bune şi însănătoşire grabnică;)

În speranţa că v-am putut fi de folos, cu plăcere şi deferenţă,
Mister NICK;)

(*modificat de administrator)
0
04-07-2012, ora 11:39
Nicolle888
Nu este medic/terapeut
Nicolle888
Buna, as dori sa stiu daca gravida fiind pot consuma ganoderma, care sint riscurile negative pt fat?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.