Gastropareza

20-06-2014
negrutu77
Nu este medic/terapeut
negrutu77
As dori sa ma ajutati in problema mea. Am 36 de ani, sufar de Distrofie musculara, inca ma descurc cat de cat singur si pot sa merg, dar de vreo 2 ani am inceput sa am probleme cu stomacul, de un an si ceva am inceput sa ma constip. Am fost la doctor dar nu mi-a spus de ce sufar, iar acum 3 luni am fost la un alt doctor care mi-a spus ca sufar de gastropareza. Am urmat un tratament si pt gastropareza, iar pentru constipatie mi-a dat sa iau lactoza. As vrea sa ma indrumati si pentru gastropareza si pentru constipatie. Am incercat cu ulei de masline, cu tarate dar nu le mai pot lua pentru ca ma afecteaza la stomac, nici de mancat nu pot manca ce e recomandat in cazul constipatiei. Precizez ca acum nu mai iau decat la 2-3 pantexel, apoi fac pauza 2-3 zile, la recomandarea doctorului. iar in constipatie am renuntat la lactoza dupa 3 luni, mi sa recomandat plicuri de Forlax, dar nu-si face efectul. Va multumesc !
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Alte subiecte care v-ar putea interesa:

Mai multe informații despre: gastropareza

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: