Gat inflamat-gingiile inflamate si usturimi pe limba

02-08-2018
claus2015
Nu este medic/terapeut
claus2015
Buna ziua, o mana de ajutor
Am avut gatul inflamat, infectie, am luat sirop ceva de penicilina acum sa mai ameliorat insa gingiile continua sa se inflameze, mi sa schimbat tratamentul cu Flucloxacillin sirop, insa alergia asta (ori ce o fi) nu da inapoi.astazi miau aparut si ceva de tip herpes la colturile gurii desi cu o zii inainte deja am schimbat pe Flucloxacillin, si ceva contra herpes, si anti-viral.
De ce nu se opresc durerile gingivale, usturimea de pe limba ori afte?
Specific, INAINTE sa iau penicilina miau aparut incetisor inflamatiile gingivale.
Astept raspuns.
Ps:iau si ceva pt clatit gura impotriva candidei.
4 comentarii
0
02-08-2018, ora 08:06
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1. afirmatiile tale
( durerile gingivale, usturimea de pe limba ori afte) si INAINTE sa iau penicilina miau aparut incetisor inflamatiile gingivale.
imi spun ca esti o persona cu probleme gastri-intestinale..si de la ceva greseli in alimentatie..fructe verzi, citrice, fructe tratate, mancaruriaacre, otet, lamai, sosuri organismul a facut o reactie pe tot tractul digestiv... cum arata gingiile si limba asa arata si intestinele tale
2 cred ca tratamentul cu antibiotic in acets caz e total gresit
3 e cazul de consult la Gastrologie si ORL
0
02-08-2018, ora 09:34
claus2015
Nu este medic/terapeut
claus2015
Va multumesc,
Antibioticul a fost si este folosit pentru infectia din gat care se pare ca da inapoi.
De o luna am facut control endoscopic si tot si se pare ca e ok, mai mult spunea la Timisoara, ”un slab inceput de gastrita” pentru care am luat tratament de Emanera.
Nu mai simt nici o problema la stomac ori intestine.
Sa fie alta cauza si alta solutie?
Momentan iau Aciclovir pentru inflamatiile si chestiile de pe limba.
0
02-08-2018, ora 09:55
claus2015
Nu este medic/terapeut
claus2015
Revin cu o specificatie, sunt sub supravegherea doctorului inca de la inceputul tratamentului.Vrea sa vad daca ar exista ceva, ori naturist care sa calmeze durerile aftelor.multumesc
0
02-08-2018, ora 11:08
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
stomacul si intestinele dor..doar când se ajunge la ulcer
începutul procesului inflamator.. pe mucoasele gastrice si inetstinala.. NU dor
organismul doar da semne indirecte,., pe mucoasele cavitatiii bucale si gatului..ca sa se priceapa omul...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.