gat iritat noaptea

02-07-2015
ILEANA70
Nu este medic/terapeut
ILEANA70
Buna ziua, am 3 ani de cand ma confrunt cu probleme de sanatate la care nu reusesc sa le gasesc rezolvare. Am o senzatie de nod la stomac sau presiune, (nu stiu cum sa descriu exact senzatia) care nu persista tot timpul, uneori dupa anumite mese sau la pozitie orizontala, iar in unele zile si chiar cand stau la birou pe scaun. Am incercat sa elimin cat mai mult posibil alimentele care dauneaza unei gastrite erozive gasite la o endoscopie digestiva in urma cu 6 luni, am mai facut si 2 fibroscopii si analize care sunt aproape in regula, vsh, fibrinogen unpic crescute si calciu si magneziu usor scazute, iar la exudat candida care s-a reactivat dupa un tratament cu antibiotic. Ceea ce ma deranjeaza mai mult este faptul ca dimineata ma trezesc cu o saliva uneori spumoasa, alteori galbena pana la usor maronie si gatul iritat de simt nevoia sa beau apa sa pot vorbi, noaptea mi se infunda si narile
si am senzatia ca mie capul greu. Ziua nu am atatea probleme, doar un mucus pe care tre sa-l expectorez, cred ca se formeaza dupa ce mananc.
Am tot luat tratamente ci controloc, nexium, emanera la recomandarea unor medici gastro, dar nu pot spune ca sunt rezultate. Nu stiu unde ar tebui sa mai merg sa gasesc rezolvare la probleme.
3 comentarii
0
02-07-2015, ora 11:23
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
un medic ORL.. trebuei sa vada nasul si gatul
un medic Nutritionist o sa corectteze regimulaliemntar si o sa administreze si un tratament naturist pentru tractul digestiv
este nevoei de sumplimentarea cu enzime
0
02-07-2015, ora 12:44
ILEANA70
Nu este medic/terapeut
ILEANA70
multumesc pentru raspunsul prompt, am fost la orl si am o usoara deviatie de sept si candida vazuta la fibroscopie pentru care am urmat tratament cu diflucan
0
02-07-2015, ora 15:51
ILEANA70
Nu este medic/terapeut
ILEANA70
va rog daca puteti sa-mi sugerati o marca de enzime digestive.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce îmi dreg vocea întruna?
  •