Gat uscat

26-02-2017
gabrielle72
Nu este medic/terapeut
gabrielle72
Buna ziua.De mai bine de un an ma confrunt cu o problema, , cand este aerul uscat mi se usuca gatul si ma face sa tusesc de multe ori ca o tuse magareasca sau aproape imi vine sa vomit." Am consultat medicul, mi-a recomandat tratament cu antibiotice si antiinflamatoare dar nu imi trece cu nimic.Am incercat si cu miere de albine, cu nuci macerate in miere de albine.Nu stiu ce sa mai iau, pentru ca este foarte incomod, mai ales la birou cand din 2 in 2 minute tusesc, sau in masina cand ma urca, tusesc pe tot parcursul drumului.
Va rog ajutati-ma, ca nu ma mai suport nici eu.Sotul ma parasit ca nu ma mai suprta.
Va multumesc.
3 comentarii
0
26-02-2017, ora 17:35
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Varsta, inaltime KG ? tensiunea arteriala si ce probleme gastro- intestinale aveti ??
0
27-02-2017, ora 09:19
gabrielle72
Nu este medic/terapeut
gabrielle72
44 ani, 1, 72 m, 86 kg, tensiune arterial oscilatorie, fara alte problem gastro-intestinale.
1
27-02-2017, ora 11:23
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
aveti mari probleme gastro-intestinale..doar ca nu stiti de ele
1 refluxul gastro-ersofagian in somn..de la fructe , duclciuri..s.a alimente duce la un faringe iritat, uscat..si la acele simptome
2 o digestie incorecta duce la un sange de proasta calitate..si circulatie prasta in tot corpul cu diferite probleme la distanta
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: