Gaze frecvente, arsuri, greturi, dureri in zona abdominala(stomacul intestinele)

14-02-2018
Valentina
Nu este medic/terapeut
Valentina
Buna ziua!
In ultima vreme am avut parte de niste evenimente destul de neplacute din punct de vedere al sanatatii. Am avut niste dureri foarte mari de stomac, iar la investigatii( ecograf, analize generale, antigen helicobacter ) nu a iesit in neregula decat o infectie urinara pe care am tratat-o cu antibiotice, o microlitiaza, si nu in cele din urma mult acid gastric ce " imi papa" toate clipele de cand a aparut acolo in abundenta! Mi-am administrat antibioticele pentru infectia urinara, am luat doar pansamente gastrice pentru stomac expre si totul mers binisor. Pana acum cateva zile cand brusc am avut diaree si niste crampe abdominale destul de neplacute, si direea a continuat ducand astfel la 3 zile cand am decis sa iau un lopegen. inainte de lopegen am avut o greata teribila si am vomitat si m-am simtit rau pe tot parcursul zilei. Si de atunci au trecut 2 zile ma simt putin mai bine nu mi-am administrat decat cate un omeran dimineta dar tot ma doare destul de tare ma simt obosita, am si un gust amar in gura. Credeti-ma nu am idee ce sa mai fac, sa mai fac un set de analize? sa merg la un gastroeterolog? [tin sa precizez ca am vazut 4 doctori, si fiecare cu parerea lui] Ma doare rau de tot si ma aflu intr-o perioada in care am nevoie sa fiu foarte bine nu imi permit sa zac. sunt cu bacalaureatul si de aici deduceti. Va rog dati-mi un raspuns! Multumesc!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Înțepături în burtă - cauze posibile în funcție de zonă
  • Tratament pentru durerea de burtă - medicamente și remedii
  • Durere de burtă
  •