gaze intestinale

06-08-2014
MARI1234
Nu este medic/terapeut
MARI1234
buna ziua ma-r interesa ce as putea folosi pt gaze foarte urat mirositoare copii am folosit eubiotic fara niciun rezultat, analize la scaun am facut si toate au iesit bine flora intestinala polimorfa.
2 comentarii
0
06-08-2014, ora 22:41
Dr. Marcovici Tamara-Marcela
Pediatrie, Timisoara
Dr. Marcovici Tamara-Marcela
Buna seara.
Alimentatia copilului trebuie sa fie echilibrata si zilnic sa contina legume si fructe proaspete. Excesul de proteine trebuie evitat. Sa consume apa plata, suc natural si ceai, supe si ciorbe de legume. Tranzitul normal (scaun zilnic) este asigurat si prin administrare de probiotic (Eubiotic de ex.)si eventual asociere de Debridat sirop. Daca exista manifestari sugestive pentru o suferinta digestiva, adresati-va unui gastroenterolog pediatru.
0
05-02-2016, ora 18:23
Elena vrancean
Nu este medic/terapeut
Elena vrancean
Bună ziua piciul meu are 5 ani, a făcut în primele zile diaree şi febră pina la 39, apoi mai bine dar cu mucozităţi şi la a şaptea zi cu puţin singe, gazele sunt foarte urita mirositoare, îi dau eubioti, enterofuril, lactofiltru şi pancreatină ce mă sfătuiţi sunt disperată cind am văzut azi ca mia făcut cu singe
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Flatulența după masă - cauze, tratament, sfaturi utile
  • De ce am mereu gaze (cauzele flatulenței cronice)
  •