Gelurile si servetelele pentru igiena intima vs. AC

22-11-2012
anti20
Nu este medic/terapeut
anti20
Am citit pe net niste articole cum ca gelurie si servetelele pt igiena intima ar interactiona cu AC. Ce credeti? Poate fi adevarat? multumesc!
6 comentarii
0
22-11-2012, ora 19:12
op3n
Nu este medic/terapeut
op3n
Eu zic sa incepi sa folosesti apa si sapunul. Au mai multe efecte, cum ca te curata de bacterii in mod natural-artificial. Daca nu iti place metoda, cumpara o plasa ermetica si pune acolo niste prosoape din alea de te stergi cu ele la masa, imbibate in apa cu sapun (mozolite si amestecate acolo). Iti spun ca sigur o sa ai rezultate exuberante :)
Cu multa stima!
0
22-11-2012, ora 19:12
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
Ai citit vreodata prospectul anticonceptionalelor pe care le folosesti?Presupun ca nu, avand in vedere ca pui intrebarea asta. Urmarind subiectele postate de tine, vad ca intrebi ba de interactiunea bananelor cu anticonceptionalele, ba de piersici, etc...Exista anumite medicamenete care pot scadea efectul anticonceptionalelor, in general antibiotice, si unii medici sustin ca si suculul de grapefruit consumat in cantitati mari.Refuz sa cred ca citesti aceste informatii pe net, n-am vazut nicaieri sa scrie ca bananele, servetele si mai stiu eu ce tampenii interactioneaza cu pastilele.
0
22-11-2012, ora 19:25
anti20
Nu este medic/terapeut
anti20
Da, bineinteles ca l-am citit. Am tot dreptul sa intreb. Multumesc mult pt raspuns, oricum!
0
22-11-2012, ora 19:33
anti20
Nu este medic/terapeut
anti20
Multumesc mult op3n! Numai bine !
0
22-11-2012, ora 19:40
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
op3n face misto, sper ca ai inteles ca e o gluma...sau, sper ca e o gluma...
foloseste draga mea apa si sapunul cum le foloseste toata lumea, lasa chimicalele din servetelele umede si gelurile intime
0
26-11-2012, ora 11:10
op3n
Nu este medic/terapeut
op3n
Da anti20. Cel mai bine e sa folosesti apa si sapunul. In general astea ce se introduc pe piata, sunt niste pierderi de bani si de sanatate. Strabunicele noastre foloseau apa cu sapunul de casa, si traiau cum se cuvine. Multa sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Schimbarea metodei contraceptive
  • Dereglari hormonale cauzate de anticonceptionale
  • Greseli in administrarea contraceptivelor
  • Contraceptivele orale - avantaje și riscuri
  • Igiena intimă
  • Contraceptivele hormonale pot crește riscul de depresie
  • Contraceptivele hormonale cresc riscul de suicid?
  • Greșeli în utilizarea pilulelor anticoncepționale
  • Igiena intimă corectă la femei - cele mai bune practici și greșeli frecvente
  •