Ghips la falanga rupta

19-01-2018
Alepopescu
Nu este medic/terapeut
Alepopescu
Hei. Acum 4 zile mi-am rupt o falanga la degetul mare, când mi am prins degetul la portiera de la mașina. De asemenea mi a fost afectată și unghia. Am fost la spital, am făcut radiografie și mi a pus un ghips ce cuprinde palma și jumătate de mâna. M au informat ca ma va durea foarte tare și degetul și unghia sa ca unghia îmi va cădea. Acum, după 4 zile am descoperit o problema : ghipsul nu mai este fixat ca la început, degetul nu mai sta drept, s a lăsat mult intr o parte, ghipsul s a lărgit iar acum degetul sta intr o poziție nefireasca, cauzandu mi mari dureri. Specific ca ghipsul a fost tăiat Dintr o problema și pus același din nou in următoarea secunda. Ghipsul nu mai sta deloc ca la început și nu știu ce sa fac. Aștept păreri. Mulțumesc.
1 comentarii
0
20-01-2018, ora 10:34
Dr. Mitrulescu Cristian
Ortopedie si traumatologie, Timisoara
Dr. Mitrulescu Cristian
buna ziua, fara a pune imagini cu radiografiile, cu ghipsul, un diagnostic exact...nu pot sa va dau un sfat
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul