Giardia

19-03-2012
vlasiu
Nu este medic/terapeut
vlasiu
Buna ziua,
Am o infectie cu giardia de 6 luni de zile care provoaca diaree de mai multe ori pe zi. Am salabit 10 kg.
Am urmat mai multe tratamente cu Tinizol (5 tratamente separate), plus tratament combinat cu Metronidazol 1000mg/zi, Furazolidon 400mg/zi, 10 zile si Tinizol a 11-a zi, dupa o saptamana iarasi Tinizol.
Am luat si produse naturale mai multe, usturoi mult, etc.
Am facut diverse analize de sange, ecograf, toate sunt ok. Colonoscopie acum vreo 14 luni, ok.
De pe internet am aflat ca tratamentul pentru giardia in cazul in care nu raspunde la tratamentele clasice este dificil. Dozele de medicamente trebuie crescute, combinate, prelungite. Nici un medic nu mi-a putut prescrie un astfel de tratament caci zic ca este periculos dar nu au solutii.
Aveti cumva vreo solutie ?
1 comentarii
0
01-11-2021, ora 08:06
Adinaalex
Nu este medic/terapeut
Adinaalex
Bună ziua d-l. Vlasiu! Ce ați mai făcut în legătură cu giardia avem și noi aceleași problema ca dvs.. De 1 an de zile nu reușim sa scăpăm, tratamente peste tratamente, am slăbit mult, corpul este foarte slăbit și nu știm ce sa mai facem. Astept răspunsul dvs!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici