Ginecomastie?

31-07-2018
andreiilie222
Nu este medic/terapeut
andreiilie222
Buna ziua.
De la varsta de 12-13 ani mi s a format un fel
de piatră sub sfârc. Am fost la medic de doua ori, odata pe la 13 ani si odata pe la 16 ani. Acum am 17 ani si jumatate, 65 Kg la 1, 73 ( deci gras nu sunt ) si absolut nimic nu s a schimbat, sfarcul a devenit moale, mult mai mare si tuguiat, iar pe langa asta zona pieptului este crescuta din cauza acelei pietre care totusi nu mai este asa solida cum era la inceput.
Desi am fost de doua ori la medic, niciodata nu m a i lamurit, a doua oara nici macar nu s a uitat sa vada in ce stare sunt. Mi au dat sa fac niste analize si mi au spus ca totul e normal si o sa treaca. Ok, dar cand? Nu mi s a spus de ce am aceasta afectiune, nu mi s a dat tratament si de aproape 5 ani de zile mi se spune ca o sa treaca. Mi a zis doamna doctor de un fel de compresa cu ceva, dar am uitat cu ce era. Exista posibilitatea ca aceasta ginecomastie adolescentina sa nu mai treaca de la sine si sa trebuiasca neaparat operata? Multumesc!
1 comentarii
0
10-08-2018, ora 23:19
andreiilie222
Nu este medic/terapeut
andreiilie222
Imi poate raspunde cineva pana la urma?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Produsele de îngrijire zilnică și ginecomastia (sânii) la băieți și adolescenți
  •