Gingia tare si umflata!

12-09-2013
Magda24
Nu este medic/terapeut
Magda24
Pe gingia de sus in interior am gingia marita. Nu imi aduc aminte cand a aparut, poate era acolo dintotdeauna, dar sunt curioasa ce poate fi. E pe ambele parti in spate si e foarte tare. Nu sangereaza, nu doare, dar e acolo.
Asa arata: http://postimg.org/image/6g2va1viv/
Ce credeti ca e si ce as putea sa folosesc sa-mi readuca gingiile la normal? Va multumesc!
3 comentarii
0
12-09-2013, ora 14:21
Dr. Andreea Florea
Stomatologie, Craiova
Dr. Andreea Florea
Buna ziua

Daca gingia acoperitoare este de aspect normal si consistenta la palpare este dura atunci sunt variatii anatomice ale osului dvs. Sunt normale. Nu trebuie sa va speriati
0
12-09-2013, ora 22:41
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Buna seara,
cele scrise de d-na doctor sunt importante.

eu mi-am facut si-un ceai concentrat din musetel,
l-am strecurat si-am adaugat la o cana mare de ceai,
o lingurita cu bicarbonat de sodiu..
am dizolvat si
am clatit DOAR gura cu acest amestec...
a 3-a zi mi-a trecut...

sanatate
0
13-09-2013, ora 10:42
Kiko07
Nu este medic/terapeut
Kiko07
Eu la capatul maxilarului si de o parte si de cealalta am ca niste mici excrescente din gingie, ca 2 mici bilute.M-am speriat si am fost la medicul stomatolog care mi-a spus ca structura anatomica e perfect normala si nu am de ce sa-mi fac griji.Incearca sa ajungi la medic ca sa fii linistita!Numai bine!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: