Gingie care incepe sa acopere un dinte, anormal

10-10-2017
dana_1155
Nu este medic/terapeut
dana_1155
Buna ziua. Am observat azi dimineata in timp ce periam ca o parte a gingiri a "coborat" cat sa "imbrace" o masea ( prima cred, din partea de sus ). Este normal? E o senzatie usor ciudata, mai ales cand ating cu limba in zona aceea. Este ceva din alimentatie care sa fi provocat asta? Nu doarr neaparat, dar e foarte straniu pentru ca simt cum carnea/gingia imi acopera din masea, ceea ce inainte nu se intampla. Nu stiu sa explic exact, e ca si vum gingia a coborat si a "crescut" peste masea, desparte maseaua de cea de langa si parca e gingie si acolo unde dintele se termina si cum ar veni mestec. Ma puteti lamuri? Am incercat sa ma uit in oglinda si nu stiu daca e de la lumina sau normal, gingia pare cam alba in zona aia. E iritatie sau o afta? Ce sa fac? Ma deranjeaza
2 comentarii
0
10-10-2017, ora 13:26
Dr. Durbac Marius
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Durbac Marius
Buna ziua

Pentru a afla ce aveti acolo trebuie sa va programati o consultatie la stomatologul dumneavoastra. Stiu ca nu este raspunsul pe care-l cautati dar este singura varianta corecta.

Zi buna!
0
10-10-2017, ora 15:40
Dr. Geanina Miu
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Geanina Miu
Buna ziua,
Daca ar fi o iritatie sau o afta ar durea. Dvs spuneti ca nu aveti dureri.
Asa cum v-a spus si colegul meu, mergeti la un control stomatologic.
Multa sanatate.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: