Gingie care incepe sa acopere un dinte, anormal

10-10-2017
dana_1155
Nu este medic/terapeut
dana_1155
Buna ziua. Am observat azi dimineata in timp ce periam ca o parte a gingiri a "coborat" cat sa "imbrace" o masea ( prima cred, din partea de sus ). Este normal? E o senzatie usor ciudata, mai ales cand ating cu limba in zona aceea. Este ceva din alimentatie care sa fi provocat asta? Nu doarr neaparat, dar e foarte straniu pentru ca simt cum carnea/gingia imi acopera din masea, ceea ce inainte nu se intampla. Nu stiu sa explic exact, e ca si vum gingia a coborat si a "crescut" peste masea, desparte maseaua de cea de langa si parca e gingie si acolo unde dintele se termina si cum ar veni mestec. Ma puteti lamuri? Am incercat sa ma uit in oglinda si nu stiu daca e de la lumina sau normal, gingia pare cam alba in zona aia. E iritatie sau o afta? Ce sa fac? Ma deranjeaza
2 comentarii
0
10-10-2017, ora 13:26
Dr. Durbac Marius
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Durbac Marius
Buna ziua

Pentru a afla ce aveti acolo trebuie sa va programati o consultatie la stomatologul dumneavoastra. Stiu ca nu este raspunsul pe care-l cautati dar este singura varianta corecta.

Zi buna!
0
10-10-2017, ora 15:40
Dr. Geanina Miu
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Geanina Miu
Buna ziua,
Daca ar fi o iritatie sau o afta ar durea. Dvs spuneti ca nu aveti dureri.
Asa cum v-a spus si colegul meu, mergeti la un control stomatologic.
Multa sanatate.
Adaugă un comentariu / răspuns

15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomanda un stomatolog sau cauta unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care va prezinta peste 7000 de cabinete si clinici de stomatologie din Romania. Avantajul acestui site este ca pune mare pret pe recomandarile pacientilor. Gasiti prezentari detaliate ale serviciilor stomatologice, cititi recomandari, va puteti programa online.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Aplicația Activ (by ROmedic)
Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
Acest site foloseste cookies. Continuand navigarea va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii OK