gingie inflamata la copil

04-07-2013
rrocsanik
Nu este medic/terapeut
rrocsanik
Acum 4-5 saptamani al 3-lea dinte de jos spre dreapta al fetitei mele a cazut, iar la diferenta de cateva zile a cazut si cel din stanga.Bun, acum sa va spun:dintele care a cazut ultimul a inceput sa creasca iar primul dinte nu, in schimb a crescut gingia aproape la nivel cu cel de-al doilea dinte de jos si este putin invinetita.Poate nu stiu sa ma exprim bine dar as avea nevoie de un sfat.Eu nu am observat de cand s-a intamplat asta, fetita nu s-a plans niciodata ca ar durea-o, dar de 2 zile ii dau la 12 ore antibiotic.Nu pot sa o conving sa mergem la medic, o prietena a mintit-o ca o sa-i taie gingia si ii e frica.Nu am idee ce e de facut.Poate reusesc sa-i fac o poza clara sa o postez sa vedeti despre ce e vorba.
2 comentarii
0
05-07-2013, ora 08:25
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
1. NU ai precizat varsta fetitei.cativa anisori sau ani..
2.fa-i un ceai concentrat din musetel si sa -si clateasca gura cu el.
3. DACA-I mai mare fetita..poti sa-i pui si-o lingurita de bicarbonat in ceai..si dizolvat.
apoi DOAR sa clatesca cat mai des..
4. un control la dr stomatolog..dupa.
cele bune,
0
05-07-2013, ora 18:23
rrocsanik
Nu este medic/terapeut
rrocsanik
Multumesc mult pentru raspuns, azi am facut programare la stomatolog dar abia pentru luni.Fetita are 7 ani jumate.La ceai nu m-am gandit.Va multumesc inca o data, o zi buna
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: