Gingie umflată şi la două luni după scoatere nerv dinte şi obturaţie canal

12-02-2016
Monik15
Nu este medic/terapeut
Monik15
Bună ziua,

În luna Noiembrie mi s-s scos nervul la o măsea şi obturat canalul.Am rămas de atunci cu gingia umflată, tare.Parcă ar fi o boabă de fasole.Medicul mi-a spus în decembrie ca îmi va trece.Daca o apas doar aşa mă jenează.Ce trebuie să fac?Mulţumesc mult
5 comentarii
0
14-02-2016, ora 20:48
Dr. Nitu Andreea-Diana
Chirurgie dento-alveolara, Bucuresti
Dr. Nitu Andreea-Diana
poate reusiti sa ne atasati o fotografie cu o radiografie recenta? in mod normal, daca tratamentul de canal a fost corect facut, ar fi trebuit ca umflatura sa se retraga, dupa cum v-a zis si dl doctor.
0
15-02-2016, ora 19:39
Monik15
Nu este medic/terapeut
Monik15
Mulţumesc mult pentru răspuns!Mâine dimineaţa fac radiografia şi revin cu ea.Mulţumesc muult încă o dată pentru tot timpul acordat!!O ataşez tot aici?
0
15-02-2016, ora 21:41
Dr. Nitu Andreea-Diana
Chirurgie dento-alveolara, Bucuresti
Dr. Nitu Andreea-Diana
puteti sa imi trimiteti si prin email. cred ca e cel mai simplu. aveti datele mele de contact in profil!
0
22-03-2016, ora 22:13
Monik15
Nu este medic/terapeut
Monik15
Bună seara.
Se pare ca, umflătura nu era de la dintele tratat ci de la măseaua de lângă.Murise nervul.A curățat canalul, A dat umflătura înapoi și când mi-a pus un pansament provizoriu cu gaură, iar s-a umflat gingia.
Ce e de făcut?Nu aș vrea să pierd măseaua.Ar trebui să stea mai mult deschisă...?

Mulțumesc muult!
0
03-04-2016, ora 19:20
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Buna ziua,
Va rog sa-mi trimiteti pe mail radiografiile pe care le aveti la acesti dinti pentru a putea intelege mai bine despre ce este vorba acolo si abia apoi sa va pot spune ceva mai concret.
Daca nu aveti radiografie mergeti si faceti una cat mai repede ca sa facem tot ce putem pentru a evita ceea ce nu este de dorit pentru nimeni, pierderea maselei. Astept radiografia dumneavoastra.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: