GINGIVITA?...NU CRED...ATUNCI CE POATE FII?

23-08-2010
Energia
Nu este medic/terapeut
Energia
salut tuturor!
am 27 de ani si de-a lungul vietii am avut probleme destul de minore din punct de vedere dentar. ceea ce ma framanta este ca la fiecare periaj imi sangereaza gingia intotdeauna in acelasi loc, la unul din canini, mai exact numarul 13. ceea ce m-a surprins a fost ca am mers la un doctor stomatoloc si mi-a spus ca nu stie ce ar putea fii si mi-a recomandat o apa de gura. am urmat indicatia prescrisa numai ca afectiunea tot nu a disparut, am incercat sa folosesc diferite paste de dinti, periuta cu perii moi...desi nu stiu cat de mult sau mai bine spus cat de bine mi curata...oricum toate fara nici un rezultat.
am inteles ideea cu "mergi la un doctor" problema este ca eu m-am certat cu al meu...
1 comentarii
0
23-08-2010, ora 23:11
Dr. Cosmin Marin
Stomatologie, Bucuresti, sector 6
Dr. Cosmin Marin
local poate exista un factor iritativ ptr gingie.gasiti-va altul cu care sa nu va mai certati !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul