glanda tiroida, gusa nodulara

27-09-2007
gaby_gaby
Nu este medic/terapeut
gaby_gaby
mai am trei luni de asteptat pentru operatie, iar nodulul este de 5cm.exista medicamente pentru stoparea cresterii nodulului?am tsh 9, 6 si sunt diagnosticata cu, , gusa nodulara, , Care sunt riscurile operatiei ce trebuie sa fac pana in operatie si dupa aceea?MULTUMESC!
7 comentarii
0
06-12-2007, ora 00:00
laura_78_2008
Nu este medic/terapeut
laura_78_2008
daca ai un medic bun nu ar trebui sa existe riscuri.
0
08-02-2008, ora 00:00
vioceusan
Nu este medic/terapeut
vioceusan
asi dori să stiu dacă v-ati operat si cum a decurs totul.multumesc
0
27-03-2009, ora 13:34
m_eu
Nu este medic/terapeut
m_eu
va rog ajutati'ma...de la o vreme ma ingras foarte repede desi nu mananc foarte mult...:(((si am si o gusa.care nu e prea normala zic eu.este impartita in doua de o cuta transversala se trateaza asta?
tiroida asta?
:(((
0
07-02-2010, ora 21:41
kaya29
Nu este medic/terapeut
kaya29
buna, vreau sa iti raspund gaby_gaby e o operatie usor de suportat nu trebuie sa fi decat calma si sa vezi ca totul va fi bine dupa operatie o zi nu ai voie sa vb, trebuie sa stai calma, numai dupa 2 zile iti revi normal si poti sa incepi sa mananci, cred ca te intrebi de unde stiu, stiu pt ca tocmai matusa mea a fost operata de o saptamana si stiu cum a fost si ce a fost, trebuie sa fi calma nu se intampla nimic si dupa anestezie dupa ce te trezesti sa nu vb este foarte important in rest e ok si sa incerci in primele zile sa nu faci efort si mai ales sa te intorci brusc, ai grija si bafta nu e nu stiu ce iti tin pumni papa
0
07-02-2010, ora 21:44
kaya29
Nu este medic/terapeut
kaya29
am si eu o intrebare pt cine crede ca stie /? eu de 3 zile am iesit din spital am fost internata de urgenta cu o durere de cap groaznica doctori mi-au spus ca am anemi severa intr 7 si 8 ce pot face sa o aduc la normal, cat de cat stiu tin regim si tot ce trebe poate mai veniti si voi cu ceva ce poate eu nu stiu va multumesc
0
16-01-2012, ora 20:53
CRISTINAo9
Nu este medic/terapeut
CRISTINAo9
m-am operat cu doi ani in urma si vreau sa va spun ca mi s-a parut o operatie foarte usoara.recuperarea a fost rapida.Inainte de interventie asimilam foarte repede tot ce mancam, insa acum pot spune ca pot manca aproape orice fara sa ma ingras.
0
19-08-2016, ora 20:49
Dana015
Nu este medic/terapeut
Dana015
Am si eu probleme cu glanda tiroida am un nod ce creste acum este 2, 5 in timpul sarcinii s-a marit si mi s-a spus va creste in continuare medicul mi-a spus ca trebuie sa il operez dar imi este frica sa nu am probleme mai mari dupa operatie, spuneti-mi va rog cum sa procedezi ca sa fie bine...mersi mult
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Analize pentru tiroidă – indicații, explicații și diagnostic de laborator
  • Insuficiența tiroidiană
  • Viața pacienților cu afecțiuni tiroidiene este afectată chiar și după stabilirea unui tratament
  •