Granulomul dentar

18-09-2018
IulianBordea
Nu este medic/terapeut
IulianBordea
Bună seara!
Am și eu o problema cu o măsea cariată netratată, și de sâmbătă seara a început sa ma doară..am luat Agolcamin uneori pentru a mai ameliora din durere..
De ieri a început sa o simt mai sus decât toți dinții, și sa ma doară (dar am luat Okitask, pulbere ce am aplicat peste măsea și pentru câteva ore nu mai simt nimic și după începe iar durerea, si o țin din frâu asa..
Vreau sa știu cum as putea sa tratez aceasta durere(granulom din ce am cautat eu pe net), dacă exista anumite medicamente pentru ca momentan sunt în alta tara și cu cabinetele stomatologice e mai greu..
Va mulțumesc și aștept un răspuns!
3 comentarii
1
19-09-2018, ora 07:57
Dr. Geanina Miu
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Geanina Miu
Buna dimineata,
Fara radiografie nu se poate pune diagnosticul de granulom.
Daca se constata ca este granulom, acesta se poate trata doar la medicul stomatolog.
In infectiile dentare se administreaza antibiotice si antiinflamatorii la recomandarea medicului.
0
19-09-2018, ora 13:45
IulianBordea
Nu este medic/terapeut
IulianBordea
Vă mulțumesc!
Dar în impasul de a merge la un medic în următoarea perioada, cu ce medicamente as putea sa îmi țin sub control durerea, medicamente care nu necesită rețetă de la medic ? (menținonez ca acum folosesc Okitask..)
1
19-09-2018, ora 14:55
Dr. Geanina Miu
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Geanina Miu
Aveti nevoie de un antibiotic care se elibereaza doar pe baza de reteta.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: