greata, slabiciune, lipsa poftei de mancare

08-03-2011
nekle
Nu este medic/terapeut
nekle
de fiecare data cand mananc ma apuca greata, imi vina sa vomit, ma simt foarte slabita si nici nu mai am pofta de mancare.am fost la medic care a zis ca este o gastrita si trebuie sa tin regim alimentar si sa iau tratament, tin regim alimentar strict, doar supa slaba de pui, orez si paine prajita, ceai mult si incerc sa manac des si putin.problema este ca ma simt din ce in ce mai rau si nu scap de greata.nu ma simt obosita, desi nu pot dormi prea bine noaptea, ci doar foarte slabita.
tin sa mentionez ca am fost la 2 doctori diferiti si ambii mi-au zis acelasi lucru, si sa imi fac analizele cand ma simt mai bine...dar mie imi e din ce in ce mai rau.poate sa imi recomande cineva un spital sau o clinica din bucuresti unde le pot face?
5 comentarii
0
08-03-2011, ora 19:59
lala2004
Nu este medic/terapeut
lala2004
La multi ani nekle ! Te poti adresa d-nei.conf. dr.Liana Gheorghe de la gastroenterologie si hepatologie, spit.Fundeni.Sa-ti iei bilet de trimitere de la medicul de familie.Ai facut testul pt. helicobacter pylori ?
0
08-03-2011, ora 23:43
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Buna seara,
starile le-am avut si eu..ani..si la indicatia unui medic, am facut analiza pt.Helycobacter (eu din sange..atii zic ca e bine si din fecale).si DA, ..s-a confirmat ca am Helycobacter.
Am urmat tratament cu antibiotice 7 zile si multumesc lui Dumnezeu, am scapat de bacterie.

Sanatate si s-auzim de bine!
O seara placuta!
0
09-03-2011, ora 00:01
nekle
Nu este medic/terapeut
nekle
buna seara.am facut testu pt helicobacter acum 5 ani si a iesit pozitiv.am urmat tratament si parea ca am scapat de el.o sa il refac, multumesc pentru sfaturi.
0
09-03-2011, ora 00:10
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Buna seara,
nu stiu cum sa-ti spun DAR, unii nu scapa NICI dupa tratament..darmite..dupa 5 ani?!?
- din analiza de sange, cu trimitere de la medicul de familie - e gratuit;
- din analiza de "scaun" nu-ti trebuie trimitere, nu se compenseaza si costa 45 lei la synevo.
Numai bine,
0
09-03-2011, ora 00:16
nekle
Nu este medic/terapeut
nekle
eu m-am simtit ok tot timpul asta, nu am mai avut simptome...cred ca e si ceva pe fond de stres totusi.eu joi ajung n bucuresti si fac analizele.mutumesc din nou,
Sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Senzația de greață după masă - afecțiuni posibile
  • Încetinirea ritmului la vârstnici - un indiciu de demență
  • Lipsa poftei de mâncare la copil
  •