Greu cu urinatul | Forumul Medical ROmedic

Greu cu urinatul

05-02-2014
Bogdan_24
Nu este medic/terapeut
Bogdan_24
Buna ziua, ma numesc Bogdan si am o mica problema. Imi este greu sa urinez cand in jurul meu este galagie, sau cand ma duc la toaletele publice si sunt alte perosane in jur; efectiv nu pot sa fac. Cum nu mai este nimeni in jurul meu, imediat reusesc sa fac. Nu stiu ce sa fac, nu stiu cum sa mai procedez, incerc sa nu ma mai gandesc ca este cineva in jur, dar pur si simplu ma blochez psihic si nu mai pot sa fac. Si cand ies in oras, prefer sa nu consum bauturi de orice fel tocmai pentru a nu ma duce la un WC pentru a nu ma confrunta cu aceasta problema.
Aceasta problema a devenit cam neplacuta si stresanta pentru mine si nu stiu cum sa o rezolv mai ales ca este de ceva timp.
Multumesc, o zi buna.
4 comentarii
0
05-02-2014, ora 15:24
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
Imi permit sami dau cu parerea.Eu cred ca esti foarte emotiv si rusinos ai 24 de ani cred, armata nai facut-o pt ca acolo nu aveai nici un pic de intimitate, si din cauza asta eu cred ca, creierul tau te blocheaza atunci cand cineva este langa tine, daca ai prietena incearca sa te obisnuiesti atunci cand mergi la baie sa stea langa tine si sa incerci sa te obisnuiesti sa faci si cu asistenta ca sa zic asa, pt ca altfel daca te tii prea mult timp si te inveti asa sar putea sa ajungi mai tarziu sa regreti sio sa ai probleme cu vezica sau rinichii.
0
05-02-2014, ora 20:59
Bogdan_24
Nu este medic/terapeut
Bogdan_24
Da, am incercat si asa... si nu pot, simt ca ma retine ceva. Am incercat cat timp facea ea baie sa incerc sa fac si tot nu am reusit... Nu stiu de ce, dar cand stiu ca este cineva in jurul meu, pur si simplu ma blochez, ma panichez si nu mai reusesc nimic sa fac.. A devenit o problema destul de grava pentru mine si nu stiu ce sa ma mai fac.
0
05-02-2014, ora 21:15
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
Unii o sati recomande un psiholog sai psihoterapeut, asteapta poate o sati raspunda dr. DENIS CHIRTU care sati ofere ceva solutii.
Sanatate
0
07-02-2014, ora 10:24
Bogdan_24
Nu este medic/terapeut
Bogdan_24
Multumesc frumos, astept sa-mi raspunda :). Am uitat sa specific ca, problema asta o am cand stau in picioare. Cand stau jos, nu mai am astfel de probleme... Dar nu ma pot aseza pe orice WC. pentru ca se pot lua anumite boli si nici nu este igienic.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: