Gust metalic, de sange in gura..

22-07-2017
Freudde
Nu este medic/terapeut
Freudde
Buna seara, domnule dr. Flueraru
Revin dupa o perioada de timp in care am incercat sa imi tratez afectiunea de reflux gastro-esofagian, fara rezultate prea bune.
Problema pe care o am acum dl doctor, nu stiu exact de ce anume afectiune tine.
Este vorba despre un gust meralic, de sange pe care il simt in gura spontan, din cand in cand, de ceva timp. Uneori cand scuip, sputa respectiva este putin colorata in roz ( deci cu urme de sange), dar nu foarte intense.
Intrebarea pe care as vrea sa v-o adresez este...la ce dr sa apelez... un O.r.l-ist sau un medic de la gastro ? Credeti ca are legatura cu vechea mea problema, legata de deteriorarea mucoasei din cauza refluxului sau este ceva mai grav ??
Precizez ca aceasta problema o am de vreo jumatate de an, dar nu ma deranjeaza permanent. Pot fi si perioade cand dispare sangerarea, ca dupa un timp iar sa apara sau iar sa dispara . Insa as vrea totusi sa consult un medic pt aceasta problema.
V-as multumi din suflet daca m-ati putea ajuta cu o indicatie medicala sau un sfat catre ce cabinet sa imi fac o programare..
Va doresc o seara frumoasa
1 comentarii
0
23-07-2017, ora 20:09
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
corect este sa incepi investiagtiile de la un medic Stomatolog, doar daca acolo nu sunt probleme..mergi la ORL
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: