haloperidol, coaxil

10-03-2008
rusalim
Nu este medic/terapeut
rusalim
Imi poate spune cineva daca pot folosi Olynth, daca iau Haloperidol, solutie sI Coaxil, pastile?Imi curge foarte rau nasul si stranut, si nu stiu ce as putea lua.Va multumesc.
5 comentarii
0
10-03-2008, ora 00:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
da se poate lua Olinth, pentru un termen de 3 - 5 zile in rinita acuta.
pentru o rinita alergica mai bine Pivalone!
Nu interactioneaza nici unul cu medicatia administrata!
0
10-03-2008, ora 00:00
rusalim
Nu este medic/terapeut
rusalim
Va multumesc pentru raspuns.Cred ca am luat raceala de la sotul meu, pentru ca si el a fost tot asa, cu stranut si curs de nas, dar fara febra.Nu am Pivalone in casa acum, am doar Olynth, paracetamol sinus.Pivalone se da fara reteta?
0
10-03-2008, ora 00:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
da. se d fara reteta! Dar cred ca acum nu este cazul. Pentru raceala estte suficient paracitamol sinus + olinth, ceaiuri ferbinti !
Peste cateva zile puteti adauga Ginseng si Echinaceea oentru a toniza organizmul si imunitatea!
0
11-03-2008, ora 00:00
rusalim
Nu este medic/terapeut
rusalim
Pe langa Haloperidol si Coaxil, mai iau si Bilobil, 2/zi, si Cal-C-Vita, 2/zi.Am sa mai imi dau cu Olynth, pentru ca nu m-a lasat deloc nasul.Va multumesc pentru lamuriri.
0
02-05-2008, ora 00:00
rusalim
Nu este medic/terapeut
rusalim
Dupa 2 sapt.de curs nasul, m-am dus din nou la dr.psihiatru, si mi-a spus ca am facut alergie la unul din medicamente, asa ca mi-a dat Aerius;dupa in ca o saptamana de luat 2 pastile pe zi, mi-a trecut.
Am intrerupt tratamentul initial vreo sapt, timp in care au aparut din nou arsurile pe spate, bineinteles insotite de o stare generala total aiurea;adica ma apucam sa fac ceva, ma plictiseam rapid, de iesit din casa nici atat..Cand am avut urmatoarea programare, mi-a recomand urmatorul tratament, pe care l-am inceput de cateva zile:COAXIL, 3/zi(ultima pastila pana in ora 18), FRONTIN, 2/zi(dimineata si la pranz), HALOPERIDOL(5picaturi seara), TAVER(1/2 pastila seara, ora 21)).Cal-C-vITA, pe care mi l-a recomandat medicul neurolog, cate 2 pastile/zi, 20 zile pe luna, timp de 6 luni, nu l-am mai luat;adica am luat 4 luni si am renuntat, pentru ca m-am ingrasat 6 kg.Nu am intrebat ce diagnostic mi-a pus, decat ce am reusit sa citesc pe retete, unde nu se prea intelege..ceva cu depresie agresiva cu atacuri de panica..Asa sa fie?Problema e ca trebuie sa incep serviciul, unde programul poate fi o sapt de la 8-17, apoi de la 13-21, sambata de la 8-20, agitatie prin birou toata ziua, ceva tipete...credeti ca poate influenta tratamentul pe care il iau acum starea mea?adica poate influenta in bine?Cateodata mai uit de colo colo ce trebuie sa fac..sau nu vad foarte bine la distanta..Poate sa ma ajute cineva cu cateva sfaturi?va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • MIT: Usturoiul previne și vindecă răceala
  • MIT: Dacă ieși afară cu părul ud răcești
  • Răceală sau gripă?
  • Iată care este singurul supliment ce ar putea preveni răceala
  • Antipsihoticele - între beneficii și riscuri
  • Alergie sau răceală?
  • Care este singurul supliment de care ai nevoie pentru răceală?
  • Răceală sau gripă? (Ghid simptome)
  • Antipsihoticele scad rata de mortalitate la pacienții cu schizofrenie
  •