hcg marit teste de sarcina negative

20-06-2012
adutza22
Nu este medic/terapeut
adutza22
ultima menstruatie am avut-o in data de 10 mai, mentionez ca am un cm neregulat.am efectuat 5 teste de sarcina, firme diferite toate mi-au iesit negative, am efectuat o analiza hcg, iar rezultatul este de 125 ml...sunt, sau nu insarcinata?
5 comentarii
0
20-06-2012, ora 20:46
mihaelacriss
Nu este medic/terapeut
mihaelacriss
Buna ziua, imi poate da cineva un sfat? Simt ca o iau cu capu... Am 25 de ani, si mi doresc un copil mai mult ca orice. Am fost la doctor regulat si nu am nici o problema nici eu ni sotul. Dar ne chinuim de un an jumate si nu reusim sa facem un BB. Menstruatia mi a venit luina aceasta dupa 21 de zile si a durat o zi. Acum teoretic sunt la ovulatie si imi vine sa mi vomit si ce nu am, am o stare psihica proasta, sunt balonata, am ameteli. SUNT GRAVIDA sau e doar efectul placebo? Mai dati mi si mie opinii pls!!!!!!!!
0
20-06-2012, ora 22:22
ali73
Nu este medic/terapeut
ali73
Pt.adutza22:
intre3-4 saptamani de sarcina valorile hormonale sunt de 9-130mUI/ml.Sper sa te ajute.
0
20-06-2012, ora 22:25
adutza22
Nu este medic/terapeut
adutza22
multumesc, pt raspuns, dar eu nu inteleg de ce testele imi ies toate negative!!!
0
21-06-2012, ora 00:02
ali73
Nu este medic/terapeut
ali73
Din pacate nu stiu sa-ti raspund la intrebare, eu sunt intr-o situatie asemanatoare...ce ti-e spus medicul in legatura cu rezultatul?
0
21-06-2012, ora 00:06
adutza22
Nu este medic/terapeut
adutza22
nu am ajuns inca la medic...am stat linistita pana ieri avand 5 teste negative...si ieri, am aflat rezultatul analizei hcg!am aflat totusi ca uneori hcg-ul poate fii marit si datorita faptului ca se apropie menstruatia!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce întârzie menstruația?
  • De ce ai menstruații neregulate și ce poți face
  • Caracteristici ale ciclului menstrual ce ridică semne de întrebare
  • Ciclul de două ori pe lună
  •