Heeelp! Eficef si Karissa

22-12-2011
Bia23
Nu este medic/terapeut
Bia23
Am o nelamurire.folosesc anticonceptionale Karissa de cateva luni, de cateva zile iau Eficef si Aulin pt sinuzita, Eficef este antibiotic si as dori sa aflu daca exista vreun risc sa raman insarcinata, oare trebuia sa folosesc si alte metode de contraceptie?ce sfat imi dati, cum sa procedez, ?mai am cateva zile de tratament.Va multumesc anticipat!
5 comentarii
0
22-12-2011, ora 22:42
OtiliaT
Nu este medic/terapeut
OtiliaT
Citeste prospectul si ai sa vezi ca daca iei tratament cu antibiotic, trebuie sa te protejezi suplimentar!
0
22-12-2011, ora 23:11
Dan101
Nu este medic/terapeut
Dan101
pe prospect spune ca in timpul administrarii atibiobicelor plus inca alte 7 zile... se va folosi metode de contraceptie suplimentare... prezervativ the best
0
22-12-2011, ora 23:16
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
V-am răspuns prin mesaj privat. Îl puteţi deschide dând click în colţul din stânga sus, unde scrie "modificaţi profilul dv".
0
24-12-2011, ora 13:57
Bia23
Nu este medic/terapeut
Bia23
Am citit, va multumesc.
0
04-01-2012, ora 17:06
Bia23
Nu este medic/terapeut
Bia23
am terminat tableta de karissa joi, ar trebuie s incep urmatoarea vineri, daca incep de astazi este vreo problema, as vrea sa-mi treaca menstruatia mai repede...dureaza cam mult...as dori un raspuns...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul