Helicobacter pylori

02-11-2008
vyctorya
Nu este medic/terapeut
vyctorya
Anticorpii Helicobacter pylori IgG ai sotului meu sunt 38.0 U/ml ( pozitiv peste 20.0 U/ml dupa laboratorul care a lucrat analiza).Am citit o parte din raspunsurile postate si am inteles ca anticorpii raman prezenti in sange cativa ani. Am apelat la recoltarea analizei datorita unei halene prezente in ultimul timp.Mai are si alte manifestari digestive ca balonarea, constipatia, rare dureri de stomac dar au caracter cronic fiind prezente de ani de zile. In urma cu cateva luni(aprox. 9 luni), a urmat un tratament antibiotic cu amoxicilina pt o alta infectie dar nu a luat inhibitori ai secretiei
gastrice la acel moment. Intrebarile mele sunt : 1) tratamentul de atunci a tratat si Helicobacter_ul si rezultatul analizei este ca au ramas doar anticorpii? Sa mai urmeze schema de tratament specifica pt Helicobacter? 2)Sa verificam si ceilalti membrii ai familiei existenta bacteriei si prin care metoda? Va multumesc foarte mult pentru raspuns.
1 comentarii
0
03-11-2008, ora 16:45
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
vyctorya da click pe id-ul meu si citeste la subiectul deschis de mine pt aceasta bacterie pe care o am si eu si poate gasesti raspunsul acolo!!numai bine
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: