helicobacter pylori iesit la analize, o fi si din cauza fumatului?

09-12-2014
mirelaflorinn
Nu este medic/terapeut
mirelaflorinn
Buna seara am si eu o problema am faqt tratament o luna de zile pt hp si tot mia iesit bacteria la analiza ( mentionez k pe tot parcusul tratamentului am fumat) oare asta sa fie cauza. va rog sa ma ajutati va multumesc anticipat
6 comentarii
0
10-12-2014, ora 00:00
fishingmaster
Nu este medic/terapeut
fishingmaster
Am avut si eu hp am luat antibiotic 7zile si regim alimentar drastic fara alcool cafea sucuri acidulate mezeluri citrice după 2luni repeţi analizele de sânge neapărat este o bacterie foarte periculoasa care poate degenera daca nu o tratezicorect
0
10-12-2014, ora 01:52
mirelaflorinn
Nu este medic/terapeut
mirelaflorinn
Am faqt tratamentul o luna k asa mia sp doctora am tinut regim dar tot mia iesit pozitiva analiza poate sa fie de la tigari si am mai baut cate un 3in1
0
10-12-2014, ora 19:04
fishingmaster
Nu este medic/terapeut
fishingmaster
Nu cred ca are legătură cu fumatul spune la doctor sa îţi facă analize mai amănunţite nu vreau sa te speri dar nu lăsa sa treacă de la sine ca nu o sa întâmple asta ce antibiotic ai luat amoxacilina si clatromicina 7zile?
0
10-12-2014, ora 19:19
mirelaflorinn
Nu este medic/terapeut
mirelaflorinn
Da am luat alea si omez acum am fost la doctor si mia dat amoxacilina de 750 de mg ranitidina si metronidazol
0
10-12-2014, ora 20:07
fishingmaster
Nu este medic/terapeut
fishingmaster
Tine tratamentul si după repeta analizele iar daca te simţi ok repeta din 6 in 6 luni sănătatea este pe primul plan sa nu o neglijam mai ţinem legatura
0
14-01-2015, ora 11:52
krisskross
Nu este medic/terapeut
krisskross
BACTERIA HP poate genera multa durere si molestii stomacale si de intestine, arsuri, greturi, etc, etc sau este asintomatica???eu am facut o endoscopie si nu mi a gasit nimic nici ulcer nici gastrita si mi au zis ca poate am bacteria asta dedesubt de la mucoasa stomacului si nu se vede se poate asa ceva????
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: