helicobacter sau colestaza sau pancreatita?

20-09-2013
Edina
Nu este medic/terapeut
Edina
Buna,

In sarcina am fost diagnosticata in sapt 32 cu colestaza de sarcina, aveam o durere: in parteadreapta sus, mai aproape de mijloc si mancarimi in talpa si maini. Mi s- a spus ca trece dupa nastere. Baiatul meu are opt luni, durerea nu a disparut si mancarimea este deja pe tit corpul, dar numai dupa ce mananc.
Simptome, mancarimi pe tot corpul, durere sus in abdomen, scaun mai moale, mai nou senzarie ciudata in stomac. Am facut iarasi analizele, fosfataza alcalina e putin marita 139 max e 136 si limfocitele 56 max ar tre ui sa fie 40. Restul ok nici la eco nu se vede nimic. A mai avut cineva asa ceva? Poate helicobacterul sa produca aceste simptome? Multumesc
4 comentarii
0
21-09-2013, ora 13:20
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Buna Edina,
toate simptomele..arata ca AR putea fi helicobacter..
(analiza din sange 35 lei, din scaun 50 lei si ai rezultat imediat, in aceeasi zi)

dar, NU si mancarimile..
care inteleg ca te deranjeaza CEL mai mult

in acest caz..mergi la un medic pt. a te consulta
si a diagnostica daca este sau nu,. Psoriazis
(cauze:..stari de suparare, neliniste.etc)
citeste despre ASTA pe Google
Sanatate si sa auzim de bine.
O zi buna -
0
19-11-2013, ora 17:20
Dr. Stavar Angelica Nela
Gastroenterologie, Constanta
Dr. Stavar Angelica Nela
Buna seara! Eozinofilele cum sunt??? Ar trebui sa mai faci si alte analize si anume Bilirubina totala, directa si indirecta.
Numai bine!
0
19-11-2013, ora 17:44
Edina
Nu este medic/terapeut
Edina
Daca sunt schimbate ce indica?
0
28-11-2013, ora 22:46
Edina
Nu este medic/terapeut
Edina
Mi-a iesit din scaun helicobacter. Maine ma duc si la eco. Mancarimile apar la anumite alimente. Am citit pe un forum din sua ca bacteria aceasta cauzeaza si mancarimi
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.