help!!

21-07-2012
lavinia l
Nu este medic/terapeut
lavinia l
este posibil sa fiu insarcinata?pe 1 mai am avut un contact sexual neprotejat(la o zi dupa ce s-a terminat menstruatia), a doua zi-cam la 13-14 ore dupa contact am luat postinor(a doua pastila am luat-o la fix 12 ore dupa prima), tocmai se terminase menstruatia(26-30 mai).pe 21.05.a venit menstruatia.a tinut 3 zile, nu a fost la fel de abundenta si au fost si niste pete maronii-dupa ce am luat pastila au aparut si efectele acestia--sanii mariti si durerosi-si tensiune la nivelul lor, oboseala, somnolenta.de obicei menstruatia dura 5-6 zile(cand eram mai streasata-4 zile).pe 20 iunie a venit..din nou.3 zile si la fel..nu foarte abundent, cu intreruperi, cu f putine pete maronii..intre timp ma mai durea in partea stanga sau dreapta.sanii nu m-au mai durut(era simptomul care anunta de obicei).acum pe 19 a venit foarte abundent, ieri s-a oprit si azi au fost scurgeri maronii-deocamata s-a oprit, iar dimineata m-a durut burta.
exista sanse foarte mari sa fiu insarcinata sau sa fie inca efectele postinor?.am facut 2 teste de sarcina intre timp-pe 14 si pe 16 luna asta-amandoua negative..multumesc
2 comentarii
0
21-07-2012, ora 21:21
theo17
Nu este medic/terapeut
theo17
acesta este efectul pilulei de a2a zi.si daca testele au iesit negative, totul este ok
0
22-07-2012, ora 14:17
lavinia l
Nu este medic/terapeut
lavinia l
acum simt o caldura in burta, ma inteapa cand in stanga, cand in dreapta si sunt balonata
de mult timp ma deranjeaza si tiroida.o sa merg sa fac o ecografie tiroidiana si eventual un sa ma linistesc eu ca nu e vreo sarcina.ca as fi oricum pe ultima suta de metri, daca nu chiar dupa limita.oooffffacum..ba se opreste menstruatia, ba sunt pete maronii, ba e rosu...au luat-o razna hormonii...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul