Help: am labiile inflamate

11-11-2012
iordacheana
Nu este medic/terapeut
iordacheana
buna! am constatat azi ca am ambii labi inflamati (arata ca si cand as fi intepata de o albina) si o usoara mancrime.. imi e teama de ginecolog..sau mai bn zis de diacnosticul pus.. ce ar putea fi??
7 comentarii
0
11-11-2012, ora 13:03
Michellin
Nu este medic/terapeut
Michellin
buna, pai daca ti-e teama de diagnostic nu o sa ne dam cu parerea sa nu te suparam :).eu cred ca ai putea avea Herpes genital din cate spui..poti sa-ti iei o crema cu aciclovir de la farmacie si iti va alina mancarimea, usturimea...numai bine
0
11-11-2012, ora 13:31
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
Michellin, sfatul tau este unul extrem de prost!Citeste care-s simptomele herpesului si dupa aceea fa recomandari!
Pot fi mai multe boli care dau mancarimi si inflamatii ale labiilor(candidoza, de exemplu).Se impune un consult medical!!!
0
11-11-2012, ora 15:12
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Cum sa-ti fie teama de doctor? Pai tot la el ajungi daca nu te tratezi CORECT si o sa-l vezi mai des decat e cazul daca tot amani, , , , Iar daca ti-e teama de diagnostic, nu trece de la sine daca nu il auzi.
Mergi linistita la medic, nu te taie, nu te omoara, sa-ti faca PAP si analiza secretiei si in urma consultului iti va spune ce ai si ce trebuie facut exact. NU lua toate prostiile ca iti poti face mai rau! Si daca iti iese ceva la anlize sa ceri si pentru partener tratament. Evita contactele sexuale fara prezervativ.

PS Tine de civilizatie sa mergi la ginecolog o data pe an, chiar daca nu ajunge sa te doara ceva.
0
11-11-2012, ora 15:50
Michellin
Nu este medic/terapeut
Michellin
da, ai dreptate bestiutza.doar ca asa am auzit eu ca ar fi herpesul genital de la cineva care a avut.cu mancarimi si mici besicute ( ca o intapatura de albine, asa mi-a si spus ).e posibil sa fie altceva...e clar ca trebuie consult medical...chiar si daca nu ai nimic necesita vizita la medic, 1 data pe an...asa e.numai bine,
0
16-11-2012, ora 16:10
Michellin
Nu este medic/terapeut
Michellin
Buna iordacheana, cum esti?ai reusit sa ajungi la medicul ginecolog?si daca da ce diagnostic ti-a pus?numai bine, pa
0
18-11-2012, ora 12:19
iordacheana
Nu este medic/terapeut
iordacheana
buna michellin.. da am ajuns la medic.. totul e ok acum.. diagnosticul a fost candidoza vaginala..
0
05-01-2013, ora 01:07
TheDuchess
Nu este medic/terapeut
TheDuchess
Cum te.ai tratat, iordecheana?

Te pup !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.