Help! Cipralex seara sau dimineata?

08-08-2012
andreutza2005
Nu este medic/terapeut
andreutza2005
Buna ziua

Ma confrunt de cativa ani bun cu atacurile de panica si anxietate, nu trebuie sa mai descriu pt ca banuiesc ca stiti prin ce trec. Am fost la medic acum aprox 8 luni si mi-a dat tratament cu Cipralex, 1tb pe zi. Le-am luat dimineata dar problema este ca dupa ce le iau la cateva ore ma ia o stare de somnolenta si moleseala incat nu mai sunt buna de nimic iar seara cand ar trebui sa dorm sunt super agitata si 'in priza'. Ma gandeam daca nu ar fi o idee mai buna sa il iau seara, tocmai pt a fi linistita si sa dorm. As avea nevoie de un sfat, testat...din experienta personala, cum va este mai bine? Dimineata sau seara?

Multumesc anticipat pt orice raspuns
2 comentarii
0
05-09-2012, ora 19:40
alinuka
Nu este medic/terapeut
alinuka
vad, ca nu a raspuns inca nimeni..eu sunt membra noua pe acest forum.asa ca..da-mi voie sa te intreb:cipralex-ul il iei la recomandarea medicului psihiatru?asociat cu ce?de obicei antidepresiveles si anxioliticele fac 'casa buna'.
eu am luat cu Rivotril.Dimineata!noaptea nu dormi?se poate lua jum.dim si jum.seara.
sper ca te-am ajutat!
sanatate.Aly
0
06-11-2018, ora 22:20
Anca@11
Nu este medic/terapeut
Anca@11
Buna Alinuka
Cipralex cu rivotril ti a facut bine?Ce stari ai avut?Eu ametesc non stop de la stres cred!nu mai stiu ce sa fac
Multumesc si multa sanatate
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: