help urgent

19-11-2007
patty
Nu este medic/terapeut
patty
am o mare problema si vreau sa ma ajuta-ti. ciclul meu este nerugulat. mi a venit pe 13 septembrie, 14 octombrie si 19 noiembrie. as vrea sa stiu daca este posibil sa fiu insarcinata :(. fac sex neprotejat deoarece prezervativul imi creeaza discomfort, mai precis usturime, dar prietenul meu ejaculeaza in exterior si pana acum nu mi s a intamplat sa ejaculeze in interior. pot fii insarcinata????????? un test de sarcina se poate face si in perioada menstruatiei? imi cer scz pt exprimare dar sunt disperata. va rog frumos un raspuns cat mai repede. multumesc
1 comentarii
0
20-11-2007, ora 00:00
olimpus2007
Identitate neconfirmată
olimpus2007
Este indicat sa faci un test de sarcina daca ai dubii si nu conteaza perioada menstruala.Te speli bine si pui eprubeta in care recoltezi urina cat mai aproape de meatul urinar (orificiul uretral).Pe parcurs poti sa consulti medicul de familie ca sa-ti prescrie un tratament hormonal care este si anticonceptional pentru a regla menstruatia.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici