HEMATOM IN SARCINA

05-04-2013
denyy10
Nu este medic/terapeut
denyy10
Buna ziua, sunt insarcinata in 10 saptamani, sambata au aparut scurgeri maroni, am ajuns la medic, la ecograf sa vazut embrionul situat in fundul sacului, col lung si inchis, dar la o anumita distanta de sacul gestational sa vazut un hematom...mi-a dat urmatorul tratament utrogestan 400 mg/zi, no-spa 3/zi mi-a spus ca o sa mai am scugerii pana se( va elimina acest hematom, mi sa spus doar sa nu ridic greutati si sa nu stau mult in picioare...
Aud fel si fel de cazuri in care spun ca trebuie neaparat repaus fizic (la pat)...eu am si fetita in varsta de 4 ani, nu prea pot sta numai in pat...
Pot pierde sarcina datorita acestui hematom?...cat de grav este?
1 comentarii
0
06-04-2013, ora 00:35
evere
Nu este medic/terapeut
evere
buna, si eu am trecut prin asa ceva. eu am avut chiar hemoragie, am facut tratament cu utrogestan ovule una dimineata si una seara intravaginal, cam 3 saptamani, am stat doar o saptamana in medical nu am facut efort dar nici nu am stat la pat, in sapt. a 13 a aveam deja 4 ecografii intravaginale. la ultima nu se mai vedea deloc hematomul, sangerari am avut doar vreo 4 zile, ca la ciclu.imi amintesc ce ingrijorata eram si eu.sarcina s-a dezvoltat normal, acum am o fetita superba...
sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul