Hemoragie spontana la ochi

11-06-2013
m mirela
Nu este medic/terapeut
m mirela
Buna ziua!
De anul trecut, din septembrie port ochelari pentru distanta. Diagnosticul dat a fost de Astigmatism miopic.La ochiul stang am -0, 50, iar la dreptul -0, 75. De atunci am mai mers la control de 3 ori.Nu mi s-au marit dioptriile, dar intre timp am avut ceva probleme, mai exact intr-o dimineata de sambata m-am trezit cu pleoapa superioara a ochiului stang vanata..am intrat in panica si am mers la urgente, avand in vedere ca medicul la care mergeam nu avea program sambata. Medicul de garda de la oftalmologie mi-a dat ca diagnostic Hemoragie spontana pleoapa superioara si mi-a prescris Tarosin.
Cand am mers la control, la medicul meu, i-am explicat ce mi s-a intamplat. Dumnealui mi-a spus ca am lipsa de vitamina C si sa mananc cat mai multe fructe si legume.De asemenea, mi-a sugerat sa iau Visual Forte si Ascovit pentru adulti.Intr-adevar in acea perioada nu mi-au mai aparut, insa ulterior mi-au mai aparut mici pete la ambii ochi, iar ieri m-am trezit cu jumatate din pleoapa superioara a ochiului drept vanata, iar astazi cu pleoapa stanga.
Care ar fi cauza?E corect diagnosticul dat?

Multumesc anticipat!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: