Hemoroizi?

11-03-2016
Gabriel.Teodose
Nu este medic/terapeut
Gabriel.Teodose
sufar (sufeream) de constipatie si datorita faptului ca nu prea consum lichide; uneori, nu de multe ori observam pe hartia igenica cativa stopi de sange, asta dupa ce aveam scaun de consistenta foarte tare; in cateva zile m-am fortat foarte tare sa am scaun, intr-o dimineata dupa ce m-am fortat iarasi am simtit o durere in jurul anusului care a persistat toata ziua, seara controlandu-ma am observat o umflatura in jurul anusului. treptat durerea a disparut, dar umflatuta nu. am citit pe internet si am dedus ca ar fi hemoroid exterior. am mers la o clinica privata, la un medic proctolog care a spus ca as avea tromboza si hemoroizi interni, gradul I insa apoi a intrebat cati bani am la mine, pentru a incepe sa ne ocupam de ei, am doi, dar imi rezolva pe ambii la pret de unu. Am cerut tratament, am primit detralex de 500 mg si nurofen. Nu mai resimt durere, cu constipatia am rezolvat, dar nu cedeaza inflamatia (umflatura). Precizez ca nu am foarte multe zile de tratament ! ce ar trebui sa mai fac?
2 comentarii
0
11-03-2016, ora 22:44
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Igiena locala si crema tataneasa dupa fiecare scaun.
0
13-03-2016, ora 13:33
Gabriel.Teodose
Nu este medic/terapeut
Gabriel.Teodose
ce am mai citit pe net, scris si de medicul la care am fost la control umflatura ar fi tromboza perianala...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.