Hemoroizi interiori

14-10-2015
baby888
Nu este medic/terapeut
baby888
Bună ziua ma puteţi ajuta vă rog?
Am simţit în interiorul anusului hemoroizi. Cum pot scăpa de iei?
5 comentarii
0
14-10-2015, ora 21:31
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Injectati 2 ml crema de tataneasa cand si cand.
0
16-10-2015, ora 20:34
baby888
Nu este medic/terapeut
baby888
E bine dacă folosesc alifie de galbenele cu propolis?
0
16-10-2015, ora 20:42
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Tataneasa e speciala pt hemoroizi si fisuri anale. Cutia mica tre sa fie 4 lei.
0
16-10-2015, ora 21:02
baby888
Nu este medic/terapeut
baby888
Mulţumesc frumos!
0
08-08-2018, ora 11:17
Sergiut
Nu este medic/terapeut
Sergiut
Am facut si eu acum 3 ani hemoroizi am fost la urgentza si mia gasit 4 interiori mari si imi iesise si vreo 2 externi. Am luat la inceput supozitoare ce face reclama la TV (in romania pt ca eu sunt plecat in Spania de multi ani) si ceva creme dar nu post sa zic ca m-au ajutat mult. Insa ce iti recomad este fara medicamente si fara tratamente, spalari sau altele. Eu am scapat simplu si natural 100% am probat pe pielea mea si merge, nu mai am dureri nu mai am nici mici sangerari. Ce va recomand: Inainte de masa mancati 1 Kiwi (sa fie copt adica putin moale " e dulce" sa nu fie crud este acru) iar pe timpul zilei si seara daca mananc ceva ca in general sunt la munca toata ziua, mananc DATILES (aici asa se numesc) in romana sunt CURMALE. Mancati cate 2 sau 3 inainte de masa (cand nu ati mancat kiwi) si daca vreti 1-2 dupa masa. Cumparati CURMALE cele cu os de la fruterie (aprozar - daca se gases acolo) sau de la supermarket ca se gases sigur si acolo sunt la punga de cateva sute de grame. Cele fara os la punga sunt cu zahar in ele deci nu cred ca sunt bune. Puteti cauta pe net despre DATILES-CURMALE sa vedeti ca sunt foarte bogate in fibre. Incercati si dupa 2 -3 zile o sa vedeti ca iesi super usor la baie fara dureri sau arsuri. Porbabil o sa dureze ceva vreme pana ce hemoroizi se retrag. O zi buna va doresc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ce sunt hemoroizii, de ce apar și alte întrebări frecvente despre hemoroizi
  • Discuție: cea mai bună intervenție pentru hemoroizi (ligatura, scleroterapia, capsarea, extirpare chirurgicala, etc.)
  • Hemoroizii se pot vindeca spontan (fără tratament)?
  • Sunt cremele pentru hemoroizi eficiente?
  •