Hepatita cronica persistenta

04-09-2012
shumy
Nu este medic/terapeut
shumy
Buna seara! Va rog frumos sa ma ajutati si pe mine in urmatoarea problema. Astazi, intr-o discutie cu bona copilului meu am aflat de la aceasta ca sotul dansei sufera de hepatita cronica persistenta. Il cunosc pe acesta, pare super ok... copilul meu se intalneste mereu pe afara cu dansul...problema este ca ce am auzit astazi ma nelinisteste, ca parinte. Este o boala contagioasa? Poate ca bona eventual sa 'aduca' in casa juniorului meu vreun virus? Multumesc mult de tot pentru ajutor!
2 comentarii
0
05-09-2012, ora 08:42
winni
Nu este medic/terapeut
winni
hepatita cronica nu se transmite prin aer, doar prin contact sexual sau folosirea aceleiasi seringi.
0
05-09-2012, ora 08:44
shumy
Nu este medic/terapeut
shumy
Indiferent de virusul care o cauzeaza? Mi-a fost jena sa o intreb amanunte, dar cred ca astazi o sa incerc sa obtin detalii...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul