Hepatita, HIV

29-12-2013
LaviniaPana26
Nu este medic/terapeut
LaviniaPana26
Buna ziua! Acum 3 saptamani am fost la un salon si mi-am facut manichiura. In timpul procedurii, m-am ales si cu o taietura insotita de o mica sangerare provocata de capatul unei pile din plastic. Problema este ca la mai putin de o saptamana de la incident am inceput sa am o senzatie de frig in maini si picioare, temperatura corpului fiind de 36, 1. Aceste simptome au durat mai putin de 2 zile. Acum la 3 saptamani de la incident, am avut iarasi aceeasi senzatie de frig la maini si picioare, temperatura mentinandu-se in jurul valorii de 36, 1.Nu este vorba de faptul ca am stat la frig, temperatura camerei in care ma aflam fiind in jur de 22 grade Celsius.La fel ca si data trecuta, simtomele au durat in jur de 2 zile. Mentinez ca nu am prezentat niciun alt simptom indicat pe internet in cazul unui BTS cum ar fi greata, diaree, ganglioni umflati, dureri abdominale, herpes. De asemenea, am considerat ca nu este necesar sa efectuez un test de analize inca pentru ca am vazut ca perioada de incubatie la hepatita este de cel putin o luna, iar la hiv de cel putin 12 saptamani. Va rog sa imi spuneti daca senzatia de frig la maini, picioare si febra scazuta poate anunta prezenta unei hepatite sau a hiv. Va multumesc anticipat!
2 comentarii
0
30-12-2013, ora 01:50
iulian800
Nu este medic/terapeut
iulian800
pai daca ai vazut, atunci de ce mai intrebi...? mai era unu' care zicea ca e constipat si are flatulatii si se intreba daca e de la hiv:)))
0
30-12-2013, ora 08:56
h1n1
Nu este medic/terapeut
h1n1
Buna, testul de anticorpi nu are nici o legatura cu perioada de incubatie iar simptomele mentionate nu au nici o legatura cu cele doua infectii!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.