hernie de disc?

26-03-2009
tataieflorin
Nu este medic/terapeut
tataieflorin
m-am trezit acum2 luni cu furnicaturi pe jumatatea palmei stangi respectiv ultimele 2 degete si portiunea de palma aferenta lor. m-am prezentat la medicul reumatolog care in prima faza mi-a facut infiltratie cu xilina si diprofos in nodul carpenian.adoua zi mi-a amortit toata partea in careaveam furnicaturi si cu dureri pe toata lungimea mainii din zi in zi nu mai am forta sa prind nimic cu mana m-am dus din nou la dansa si m-a trimis sa fac un rmn iar rezultatuleste:compresie disco-radiculara intraforamidala c6 stanga iar urmarind forumul as dori sa stiu daca si jumatatea de laba a picioruluicare o simt amortita si decontinenta urinara se datoreste acestui diagnostic si ce trebuie sa fac in continuare unde sa ma adresez si cat de grav este cu mii de multumri tuturor celor care imi raspund

am uitat sa va mai spun ca am facut 7 zile tratament cu movalis iar in 95 am facut o tomografie craniana fiind suspectata de tumora hipofizara si mi s-a gasit atrofie corticala astept raspunsul d-voastra
4 comentarii
0
27-03-2009, ora 13:13
rodica_jemeppe
Nu este medic/terapeut
rodica_jemeppe
Buna ziua,
Daca ati facut un RMN, medicul neurochirurg a vazut radiografiile?Incontinenta urinara, amortire de mana si picior au o cauza neurologica.Cred ca trebuie sa spuneti toate aceste simptome neurochirurgului, inclusiv ca aveti atrofie corticala.Adunate la un loc toate aceste simtome vor duce la un diagnostic, la un tratament, etc
Multa sanatate!
0
13-04-2009, ora 18:34
tataieflorin
Nu este medic/terapeut
tataieflorin
cum pot lua legatura cu d-nul profesor iacob de la spitalul universitar
0
13-11-2009, ora 21:06
luminita41
Nu este medic/terapeut
luminita41
buna seara as avea si eu o problema ma numesc luminita am 41 ani.de la o ridicatura am simtit o plesnitura in zona inghinala urmata apoi zile in sir de usturimi arsuri intre picioare catre osul pelvian plus usturimi la urinare am fost la analize urina e bine am fost la ecografie la medic internist chirurg ginecolog am zis ca am cv intern dar nu sant probleme grave.in momentul de fata mai am dureri la incheietura piciorului dar nu asa rau am usturimile alea sau lasat aproape de coloana jos la noada care le simt tot timpul sa fie cv intindere ligamente articulatii si totusi am si o durere in picior pana jos imi puteti da un sfat de ce am ramas eu cu arsurile alea care in timp de 2 luni de sus din zona pubiana mi sa mutat incet incet la tot osul sacral /intre picioare/ pana simt ca a ajuns la noada sa fie cv nerv astept un raspuns.va multumesc. la un alt efort am simtit iar in zona inghinala ca o fulgeratura urmata iar de usturimile alea.
0
18-11-2009, ora 13:25
geuta
Nu este medic/terapeut
geuta
LUMINITA, vreau sa-ti spun ca ceva probleme asemanatoare cu ale tale, aam avut si eu.as vrea sa vb.mai multe.daca poti lasa o adresa de mess, ar fi ok.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: