Herpes genital | Forumul Medical ROmedic

Herpes genital

26-07-2017
Ioana......
Nu este medic/terapeut
Ioana......
Buna,

Am observat aici multe persoane care au aceeasi problema. Am 21 de ani, as fi vrut sa nu ma pricopsesc cu asa ceva. Daca sunt persoane care vor sa schimbe idei sau informatii, m-ar bucura sa discut pe subiect.
6 comentarii
0
05-10-2017, ora 21:19
Nilo
Nu este medic/terapeut
Nilo
Important este sa iti intaresti imunitatea.------*
Incearca sa nu te consumi pentru nimic, stresul e cel mai mare dusman. Traieste si bucura-te de tot ceea ce se poate!

(*modificat de admin)
0
23-12-2017, ora 23:16
Adi Nicolae
Nu este medic/terapeut
Adi Nicolae
Buna, si eu sufar de aceeasi chestie.mda...cam de un an jumate acum fac tratament cu valtrex si isoprinosine.sper sa ma.ajute ce sa zic daca vrei sa schimbam impresii, sunt deschis la orice.
1
27-12-2017, ora 17:07
typeonegative
Nu este medic/terapeut
typeonegative
Hello,
Povesteste te rog cit de dese sunt recurentele, cum ai ajuns la acest tratament si care sunt efectele.
0
30-12-2017, ora 22:23
Adi Nicolae
Nu este medic/terapeut
Adi Nicolae
NU prea pot povesti doecamdata de recurente pentru ca am inceput tratamemtul prin noiembrie, ideea e ca aceste tratament este mai complex si dureaza cam 6 luni doctorul la care merg eu este la spitalul Elias sectia dermatologie dar nu poti merge acolo decat cu trimitere de la medicul de familie, eu momentan iau valtrex 2 pe zi 15 zile si dupa alte 15 zile 4 isoprinosine pe zi timp de 2 luni dupa care va trebui sa merg din nou la medic, El crede ca la sfarsitul tratamentului recurentele vor fi undeva la 2-3 pe an.sper sa te ajute informatia.
0
14-04-2018, ora 10:06
adycj
Nu este medic/terapeut
adycj
si eu doresc sa schimb informatii.Ioana trimite pls un mesaj si povestim in privat
0
16-02-2019, ora 07:05
timeabt
Nu este medic/terapeut
timeabt
Buna. As dori sa vorbesc si eu despre aceasta problema. Am multe intrebari pote ma puteți ajuta!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cele mai importante sfaturi legate de herpesul genital
  • Un nou vaccin poate preveni herpesul genital
  •