Herpes genital? | Forumul Medical ROmedic

Herpes genital?

03-11-2009
anca_elysa
Nu este medic/terapeut
anca_elysa
Buna ziua, am o mare rugaminte de a-mi explica sau da cateva detalii despre ce simptome am.
In primul rand merg destul de regulat la ginecolog dar pt faptul ca nu vad din partea nici unuia interes tot umblu de la unul la altul. Simptomele mele incep cu scurgeri albicioase de care nu scap nici in urma tratamentelor care au fost multe la numar (ovule, tratament local, pastile, ceva antibiotice in doza unica.), si la fiecare consult mi se spunea acelasi lucru ca sa nu imi fac probl ca nu sunt singura care ma confrunt cu asa ceva.si acelasi diagnostic de fiecare data...coplita micotica.deci viata sexuala a mea si a sotului meu nu este una chiar normala din cauza acestor scurgeri neplacute.
In al doilea rand de vreo 5 luni incoace imi apare o bubita care erupe in acelasi loc nu isi schimba locul(pe vulva in partea de sus...sper ca ma exprim bine).nu simt mancarime decat usturime la contactul cu apa. apoi face o crusta, se usuca si dispare. Apare de obicei fie inaintea mesntruatiei fie dupa. Eu m-am speriat f tare crezand ca e herpes genital. eu nu am avut niciodata herpes de nici un fel, nu am avut eruptii nici la gura, in schimb sotul da, la gura. Mergand la ginecolog, unii spuneau ca bubita e din cauza colpitei, altii ca e impetigo iar o doctorita rezidenta mi-a spus ca s-ar putea sa fie o forma atipica de herpes genital.
Va rog frumos sa ma lamuriti s pe mine !!!!!!

Multumesc anticipat
3 comentarii
0
03-11-2009, ora 19:15
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Este absolut imposibil sa va vindecati la ginecolog si cu medicamente chimice. Singura sansa pe care o aveti este sa mergeti la un medic homeopat cu experienta. Homeopatia vindeca asa ceva. Va spun din...experienta.
0
07-11-2009, ora 23:54
oancea cristina
Nu este medic/terapeut
oancea cristina
acelasi lucru m-i se intampla si mie cu bubita insa nu am scurgeri, am avut, am asa ceva de vreo 5 ani si.isi schimba locul uneori apare si pe fese spre anus, este dureroasa si formeaza o crusta...ce este?este herpes?va rugam trebuie sa existe vreun tratament ceva!
0
24-01-2010, ora 21:52
carmencitabo
Nu este medic/terapeut
carmencitabo
este posibil sa fie herpess genital, mergeti la doctor atunci cand erupe, se ia o proba din vezicule si se analizeaza la microscop, deoarece nu se iasa la lama sau papanicolau, daca nu faceti analiza din sange...asa e herpesul apare si dispare mereu
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cele mai importante sfaturi legate de herpesul genital
  • Un nou vaccin poate preveni herpesul genital
  •