Herpes genital? Infectie doar?

25-04-2017
LRI 12
Nu este medic/terapeut
LRI 12
Buna ziua! Acum cateva zile mi-au aparut in zona genitala un fel de cosuri ( basicute) care erau parca cu puroi, erau 3-4..ma dureau si am crezut ca este o infectie deoarece sunt la mentruatie si credeam ca de la aia au iesit. Am mai avut infectii de genul dar erau cu mancarimi si nu asa multe. A doua zi s-au facut mai multe si se spargeau, ma usturau la urinare, dar acum incepe sa nu mai usture..am incercat cu ceai de musetel si ma calma putin..dar dupa iar durea si are miros urat. Ieri mi s-au spart toate, si am vazut ca parca este puroi de accea am pus rivanol..nu stiu daca functioneaza. Nu pot ajunge la medic, de aceea doresc sa stiu ce pot sa fac. Am citit ca functioneza cu aplicarea de lapte, am pus aseara si pe dimineata pe tamponul de bumbac am vazut urma cu puroi de la unele dintre ele, laptele mai amelioreaza si durerea. Daca nu am lenjerie intima din bumbac, pot folosii niste tampoane de bumbac din ceva material? Sex am facut doar protejat si din aceasta cauza nu poate fi deoarece iubitul meu a fost la medic si nu are nimic. As dori sa imi puteti oferi sfaturi sau ceva sa imi cumpar sau nu stiu..sa imi poata trece. Multumesc.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.