Herpes genital sau ceva mai grav? | Forumul Medical ROmedic

Herpes genital sau ceva mai grav?

05-01-2012
SP10
Nu este medic/terapeut
SP10
...am o problema ce persista de un an dar cu intrerupere.Acum un an am contactat o BTS, medicul spunand ca este un herpes genital urmand un tratament ceva mai indelungat.Dupa tratament am observat o ameliorare insa acum cateva luni am inceput sa am niste dureri in zona abdominala si in zona testicolelor.In ltima saptamana am observat o inrautatire insa nu din cauza durerilor ci in special cand aveam si scaun am observat ca ultimele picaturi ale urinei se ingrosau de curand finnd ceva mai curios am pus mana incercand sa vad daca este vascos sau nu.Intradevar era destul de vascos insa era si transparent curios este ca avea niste 'bule' semanand putin cu sperma.Din cate am citit pe internet acestea nu sunt simptome ale herpesului, insa nu descopar care ar putea fi boala.Mentionez ca de cand am terminat tratamentul cu antibiotice de pe urma herpesului am folosit protectie, in acelasi timp ferindu-ma de sex oral stiind in special ca herpesul nu se vindeca niciodata.Va multumesc!
1 comentarii
0
05-01-2012, ora 18:57
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Dupa ce trec cel putin 10 zile de la ultima pastila de antibiotic, daca ai luat - ca sa nu iasa rezultatul fals negativ - poti face o urocultura cu antibiograma si o secretie uretrala cu antibiograma.
Mergi la medicul urolog, poate iti mai da si alte analize de facut.
Nu mai pune mana in urina si sper ca te-ai dezinfectat dupa aceea, ca te umplii de bacterii peste tot - nas, gat...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cele mai importante sfaturi legate de herpesul genital
  • Un nou vaccin poate preveni herpesul genital
  •