herpes la nas

20-10-2009
boncz mihaela
Nu este medic/terapeut
boncz mihaela
buna ziua de cate ori am un pic de raceala imi apare buba la nasca niste basicute unite care supureaza doare si trece greu eu cred ca este herpes ce pot face cat de grav e pt organism ?
5 comentarii
0
29-01-2010, ora 10:20
kolly
Nu este medic/terapeut
kolly
si mie mia aparut acum...sunt multe basicute si nu stiu ce sa fac :((
imi poate spune cineva un remediu sa scap de ele pentru ca sunt domnisoara si nu pot sta o saptamana in casa:(
va multumesc!
0
29-01-2010, ora 11:43
boncz mihaela
Nu este medic/terapeut
boncz mihaela
M-AM DAT CU ACICLOVIR CREMA DE LA FARMACIE SI A DISPARUT COMPLET SI DE CATE ORI VREA SA IM APARA DAU REPEDE SI NU SE MAI EXTINDE E FFF BUNA CREMA NEAPARAT SA ITI IEI UN TUB MIC SI SA AI LA INDEMANA CAND VREA SA APARA DAI REPEDE SI SE BLOCHEAZA DISPARE
0
02-03-2010, ora 18:56
Cms.
Nu este medic/terapeut
Cms.
Completati tratamentul cu pastile Aciclovir. Herpesul nu va mai aparea astfel o perioada lunga de timp.
Era o vreme cand aveam herpes in fiecare luna, cu pastilele acestea boala nu a mai recidivat. Am deja un an jumatate de la ultima "aparitie".
0
07-03-2010, ora 09:32
boncz mihaela
Nu este medic/terapeut
boncz mihaela
cate pastile luati pe zi de aciclovir pe langa crema va este rau de la pastile ? astept detalii
0
07-12-2017, ora 22:47
timeric
Nu este medic/terapeut
timeric
Buna ziua. Am o fetita de 5 ani care are de mult timp o bubita ce ii apare periodic in nad. Acum bubita s-a extins in exterior si se face pe zi ce trece tot mai mare. Este pielea foarte uscata in locul respectiv si se jupeste din cand in cand. Am fost la medic dar nu am rezolvat decat pentru un timp problema pentru ca nu se vindeca total si reapare. Va rog sa imi spuneti ce sa fac, cu ce sa o mai dau? Ce tratament sa ii dau? Este plinuta, are sistemul imunitar slab, are probleme cu tranzitul intestinal in ultima vreme. Va multumesc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Herpesul genital în sarcină
  • Cum se reactivează virusul herpetic în condiții de stres
  • Complicațiile rinoplastiei
  • Ar putea exista o legătură între constipație și infecțiile herpetice?
  • Părul din nas - cum îl gestionăm corect medical
  • Simptome diferite în infecţia cu virusul herpetic ar avea legătură cu variaţii în expresia genelor virale
  • 10 informații importante despre herpes
  • Infecția virală cu herpes simplex dublează riscul de demență (studiu)
  •