Herpes recidivant,

09-05-2012
cristian82
Nu este medic/terapeut
cristian82
Buna ziua, ma numesc Cristian si sunt din Piatra - Neamt.
Ma confrunt cu un herpes recidivant pe fesa stanga de cativa ani buni. Am fost de 2 ori in toti acesti ani la medici dermatologi si mi-au dat sa fac tratament cu aciclovir atat pastile cat si unguent, mentionez ca am facut si analize la sange si pentru imunitate si mi-au iesit bine. Ce imi puteti recomanda pentru acest virus de care cu siguranta nu am sa scap definitiv, dar macar pentru a rari recidivele pentru un timp mai indelungat. Recidivele sunt foarte dese mai ales acum in aceasta perioada calduroasa, si am observat la anumite stari de oboseala, stres sau chiar uneori pe fond nervos herpesul isi face aparitia destul de des.
3 comentarii
0
11-05-2012, ora 20:41
cristian82
Nu este medic/terapeut
cristian82
Buna ziua, ma numesc Cristian si sunt din Piatra - Neamt.
Ma confrunt cu un herpes recidivant pe fesa stanga de cativa ani buni. Am fost de 2 ori in toti acesti ani la medici dermatologi si mi-au dat sa fac tratament cu aciclovir atat pastile cat si unguent, mentionez ca am facut si analize la sange si pentru imunitate si mi-au iesit bine. Ce imi puteti recomanda pentru acest virus de care cu siguranta nu am sa scap definitiv, dar macar pentru a rari recidivele pentru un timp mai indelungat. Recidivele sunt foarte dese mai ales acum in aceasta perioada calduroasa, si am observat la anumite stari de oboseala, stres sau chiar uneori pe fond nervos herpesul isi face aparitia destul de des.
0
06-05-2017, ora 22:09
Cristi.na
Nu este medic/terapeut
Cristi.na
Buna seara,

Uleiul esential de arbore de ceai usuca destul de repede herpesul si calmeaza durerea. E de ajuns sa umeziti un betisor de urechi si sa tamponati zona de 3 ori pe zi.

Sanatate !
0
16-02-2021, ora 10:35
anybodyyouknow
Nu este medic/terapeut
anybodyyouknow
Buna ziua Cristian!

Daca te mai confrunti cu aceasta problema, sa stii ca exista tratament. Iti spun ce am facut eu. Acest virus ( si 1 si 2 ) a fost curatat din organismul meu.
Am facut urmatorii pasi:
Am luat tratamentul de la medic asa cum mi-a indicat. ( aciclovir, dar pot fi si altele recomandate )
Am gasit pe net un tratament herbal care promitea 95 % succes. Prietenii mi-au spus sa nu cred, dar disperat fiind, am fost determintat si am comandat si acest tratament. Odata cu acest tratament a trebuit sa urmez o dieta, pe care am tinut-o cat de bine am putut.
Am renuntat la fumat rapid
Nu am mai baut deloc pe perioada tratamentului
Am facut sport cel putin 5 zile pe saptamana cite o ora jumate.
Am facut autohemotherapy cu Ozone Therapy, care tot pe net am citit ca va curata organismul de virusi, iclusiv pe acesta.
Deci in concluzie am urmat atat sfaturile medicilor cat si al medicinii alternative.
A fost o perioada grea, scumpa, dar acum dupa repetate analize de singe de toate felurile ( IGG, IGM, PCR), doctorul mi-a spus sa uit ca am avut acest virus.
Iti doresc sanatate, asa cum doresc tuturor si si mie insumi. Sper sa iti fie de folos
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ar putea exista o legătură între constipație și infecțiile herpetice?
  • Simptome diferite în infecţia cu virusul herpetic ar avea legătură cu variaţii în expresia genelor virale
  • 10 informații importante despre herpes
  • Infecția virală cu herpes simplex dublează riscul de demență (studiu)
  •