herpes vaginal? va rog sa-mi raspundeti | Forumul Medical ROmedic

herpes vaginal? va rog sa-mi raspundeti

12-07-2008
dani1169
Nu este medic/terapeut
dani1169
am 39 ani si sunt insarcinata in 9 saptamani.mereu am avut herpes 1 in zona gurii daca nu beam apa a doua zi deja aveam simptome, dar, de mai bine de un an a inceput sa-mi iasa periodic pe picior, pe fund, iar acum pe buza inferioara in vagin.pe picior imi iesea ca o urzicatura cu durere si inflamatie multe bubite unite ca niste cosuri infectate.mereu mi-a fost frica sa nu fie herpes nu credeam pana cand nu mi-a iesit acum in vagin.pe buza inferioara este o zona inflamata si ma ustura.pare sa fie niste bubite.nu ma dor, doar ma ustura.tin sa precizez ca lucrez multe ore si stau pe scaun.in principiu credeam ca ma irit de la tanga, chilotii sintetici dar acum nu stiu ce sa cred.sunt insarcinata si stiu ca daca este herpes vaginal afecteaza copilul va rog sa-mi raspundeti.multumesc
2 comentarii
0
13-07-2008, ora 00:00
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
dani1169, daca nu ai discutat cu medicul tau ginecolog despre asta fa-o imediat!Din cate am auzit si eu herpesul genital se poate transmite la copil in timpul nasterii.Cere un sfat specializat.Sanatate
multa tie si copilasului care e pe drum!
0
20-12-2008, ora 23:58
oancea cristina
Nu este medic/terapeut
oancea cristina
se poate transmite daca nasterea are loc pe cale naturala indicata este cezariana, asa am auzit si este logic.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum recunoÈ™ti herpesul genital la femei?
  • Cele mai importante sfaturi legate de herpesul genital
  • Un nou vaccin poate preveni herpesul genital
  •