Herpesul genital !

31-01-2010
anett
Nu este medic/terapeut
anett
Buna ziua,
Sunt la menopuza de cateva luni si inca de cand aveam menstruatie(la inceputul acesteai cu o saptamana inainte) incepeau urmatoarele simptome; prurit in jurul nasului, buzelor, sprancenelor si ochi cu pleoape si unflaturi ale acesteia. Pe langa acestea a aparut si un herpes genital (asa cum a fost denumit de ginecolog, dematolog si medicul meu homeopat) care se manifesta foarte urat, cu dureri in toata zona genitala, arsuri si prurit. De 3 ani de zile am aceasta problema si nu stiu ce sa mai fac. In fiecare luna apare in perioada cand trebuia sa-mi vina ciclul menstrual. Pe langa toate aceste simptome mai sunt si cele generale, bufeuri, palpitatii si stari de nervozitate etc. Deocamdata urmez numai tratament homeopat. E posibil ca toate aceste manifestari sa fie si pe sistem nervos? Astept raspuns cu nerabdare.
Va multumesc !
3 comentarii
0
01-02-2010, ora 22:15
carmencitabo
Nu este medic/terapeut
carmencitabo
da este posibil, herpesul se activeaza in conditii de stres si atunci cand imunitatea este scazuta...incercati sa comandati crema Dynamiclear, este foarte buna in cazul herpesului genital, odata aplicata distruge din adn-ul herpesului, recidivele sunt tot mai rare cam o data pe an sau la 2 ani, iar in unele cazuri nu mai apare deloc, in functie de imunitate...va astept cu vesti!
0
02-02-2010, ora 11:59
anett
Nu este medic/terapeut
anett
VA MULTUMESC PT SFAT...AS DORI SA STIU UNDE SE COMANDA ACEASTA CREMA SI DACA STITI SI LA CE PRET?
0
02-02-2010, ora 19:37
carmencitabo
Nu este medic/terapeut
carmencitabo
crema -*, costa in jur de 150 de dolari, este un pic mai scumpa dar merita, solutia se aplica pe vezicule atunci cand se sparg deoarece in acel moment virusul e cel mai activ iar solutia va putea distruge cat mai mult din virus.Atentie! nici acesta nu garanteaza vintecarea totala de herpes dar poate sa nu va mai apara niciodata sau destul de rar.


(*modificat de administrator)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Menopauza si tulburarile psihice
  • Ce este premenopauza - perimenopauza?
  • Sexul la vârsta menopauzei
  • Ce este uscăciunea vaginală?
  • Herpesul genital în sarcină
  • Ar putea exista o legătură între constipație și infecțiile herpetice?
  • Instalarea târzie a menstruației și menopauzei asociată cu prelungirea duratei de viață
  • Suplimentele de calciu ar putea crește riscul de demență la femei
  • Cum recunoști herpesul genital la femei?
  •