hidrocefalie

08-09-2007
danialinu
Nu este medic/terapeut
danialinu
buna ziua, baietelul meu in virsta de 10 ani este diagnosticat cu hidrocefalie moderata la nivelul ventriculilor laterali cu contur rectangular al acestuia si absenta corpului calos.multiple leziuni chistice, milimetrice de tip sechelar periventricular.a-si vrea sa stiu daca se poate opera, ce sanse sint, daca se poate garanta, va mutumesc
3 comentarii
0
27-10-2008, ora 11:34
micutza_t
Nu este medic/terapeut
micutza_t
Daca mai are cineva probleme similare, recomand sa-l consulte pe dr. neurochirurg Sergiu Stoica (medic tanar si bun, rabdator, explica bine parintilor si iubeste copiii, are inima mare si multa experienta in neurochirurgie pediatrica) de la Spitalul Clinic de Urgenta pentru copii "Maria Sklodowska Curie" din Bucuresti, str. C-tin Brancoveanu, nr. 20, www.mscurie.ro
Copilul meu are malformatii congenitale la creier, si recent a fost diagnosticat cu hidrocefalie obstructiva. Operatia recomandata de dr. Stoica (ventriculostomie endoscopica), si realizata de curand, i-a dat o sansa de a trai normal, fara sunt. Inca suntem sub observatie, dar sunt mari sperante.
0
07-01-2010, ora 12:57
simonanaum
Nu este medic/terapeut
simonanaum
Va rog sdin suflet, daca este cineva cu interventie chirurgicala ventriculocisternostomie endoscopica.
Copilul meu diagnosticat cu hidrocefalie la varsta de 10 ani, acum un an, are o asemenea interventie, care la momentul respectiv..parea sa fie o reusita..
Acum dupa un an, acuza dureri de cap..din ce in ce mai des..pana ajung cu el la control cred ca am sa imi pierd mintile..
Va rog daca este cineva in cunostinta decauza sa imi raspunda
multumesc anticipat
0
10-05-2020, ora 09:43
emma27
Nu este medic/terapeut
emma27
Buna ziua,
Stiu ca a trecut multi ani de cand ai postat si sper ca intrebarea mea sa va gaseasca bine
Spune.mi te rog cum este copilul dupa ventriculoscopia facuta de dr Sergiu Stoica.
Va multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: