hidronefroza gr4

06-08-2015
elenaef
Nu este medic/terapeut
elenaef
Buna ziua.Am fost diagnosticata cu hidronevroza la rinichiu drept. Dupa interventia chirurgicala a scoaterea lui am o stare foarte proasta. Nu sunt dureri permanente dar acele spasme (daca asa se numesc) care le am pe parte dreapta sunt foarte puternice si am ajuns sa merg cocosata.Nu mai zic ca am stari de voma, oftez si simt ca nu pot respira bine.Am iesit din spital de o saptamana si nu stiu chiar nimic despre starile care le poti avea dupa operatie. Habar nu am daca se tine regim sau ce medicament sa iau.Ma puteti ajuta?
5 comentarii
0
09-08-2015, ora 18:37
lachriss
lachriss
Buna ziua. Pentru acele dureri trebuie sa va adresati medicului care v-a operat.
0
09-08-2015, ora 19:31
elenaef
Nu este medic/terapeut
elenaef
Da, cand o veni din concediu si trebuie sa ma duc la consult.Un sfat despre ce trebuie sa mananc sau ce trebuie sa fac dupa aceasta interventie?
0
11-08-2015, ora 21:54
lachriss
lachriss
Atunci, pana ajungeti la dumnealui la consult, adresati-va medicului de familie. Nu trebuie sa tineti un regim special dupa interventie (daca nu aveti si alte boli asociate). Evitati doar alimentele la care aveti intoleranta, iar, pe termen lung, evitati consumul exagerat de proteine (carne, peste, oua, leguminoase etc) si sare pentru a nu forta rinichiul restant.
0
11-08-2015, ora 23:15
elenaef
Nu este medic/terapeut
elenaef
Multumesc
0
12-08-2015, ora 17:26
lachriss
lachriss
Cu multa placere.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: